17.01.2020, 22:39

Як українку підставили польські чиновники

Українка на ім'я Ганна, яка проживає у Вроцлаві, ховається від прикордонної служби через побоювання депортації. Виною всьому дії чиновників воєводського уряду (йдеться про Нижньосілезьке воєводство).

Як повідомляє YAVP.PL з посиланням на видання polskatimes.pl, Ганна навчалася  у Вроцлавському коледжі і на підставі цього в березні 2017 року подала документи на карту тимчасового перебування. 

Дівчина кожні три місяці цікавилась перебігом справи, але отримувала пропозицію чекати офіційної відповіді поштою. Листи не надходили понад півтора року, тож у березні 2019-го вона написала офіційну скаргу. 

А вже в червні їй прийшло на пошту повідомлення про видачу дозволу на тимчасове перебування. От тільки датоване воно було ще 2017 роком і було чинним лише... до липня 2018 року. Тобто, дозвіл українка отримала тоді, він уже майже рік був недійсним. 

Після цього у воєводському уряді повідомили, що дівчина має скласти заяву, цього разу на “короткострокове перебування”. Так вона і зробила, вказавши, що вчиться у коледжі. Однак навчання закінчилося в жовтні минулого року, а нова заява досі розглядається.

Адвокат, до якого звернулася Ганна, побоюється, що дівчині відмовлять, адже підстав для перебування у Польщі вже не має. Та навіть, якщо рішення буде позитивним, після закінчення короткострокового перебування, Ганні потрібно буде повертатися в Україну.

Якби не помилка чиновників, вона могла б з часом отримати карту сталого перебування, а тепер їй загрожує депортація із забороною в'їзду до Польщі протягом певного часу, навіть до 3 років.  Адвокат українки направив скаргу до прокуратури на дії посадовців уженду воєвудського. Там почали розслідування.

Фото - polskatimes.pl

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Біля Полтави сталися сутички правоохоронців з мітингувальниками, що проти розміщення евакуйованих

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  Що робити з Львівським аеропортом?

  Наталя Тимчій

  Могильники Львівської агломерації

  Іван Стецькович

  Про газ, телевізор і не лохів

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: