17.01.2020, 22:39

Як українку підставили польські чиновники

Українка на ім'я Ганна, яка проживає у Вроцлаві, ховається від прикордонної служби через побоювання депортації. Виною всьому дії чиновників воєводського уряду (йдеться про Нижньосілезьке воєводство).

Як повідомляє YAVP.PL з посиланням на видання polskatimes.pl, Ганна навчалася  у Вроцлавському коледжі і на підставі цього в березні 2017 року подала документи на карту тимчасового перебування. 

Дівчина кожні три місяці цікавилась перебігом справи, але отримувала пропозицію чекати офіційної відповіді поштою. Листи не надходили понад півтора року, тож у березні 2019-го вона написала офіційну скаргу. 

А вже в червні їй прийшло на пошту повідомлення про видачу дозволу на тимчасове перебування. От тільки датоване воно було ще 2017 роком і було чинним лише... до липня 2018 року. Тобто, дозвіл українка отримала тоді, він уже майже рік був недійсним. 

Після цього у воєводському уряді повідомили, що дівчина має скласти заяву, цього разу на “короткострокове перебування”. Так вона і зробила, вказавши, що вчиться у коледжі. Однак навчання закінчилося в жовтні минулого року, а нова заява досі розглядається.

Адвокат, до якого звернулася Ганна, побоюється, що дівчині відмовлять, адже підстав для перебування у Польщі вже не має. Та навіть, якщо рішення буде позитивним, після закінчення короткострокового перебування, Ганні потрібно буде повертатися в Україну.

Якби не помилка чиновників, вона могла б з часом отримати карту сталого перебування, а тепер їй загрожує депортація із забороною в'їзду до Польщі протягом певного часу, навіть до 3 років.  Адвокат українки направив скаргу до прокуратури на дії посадовців уженду воєвудського. Там почали розслідування.

Фото - polskatimes.pl

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Папа Римський дочасно виголосив Великодню молитву: Ісусе, Тебе не хвилює, чи ми загинемо?

  Коментар

  Блоги

  Іван Стецькович

  "Слуги народу", не втрачайте совість! Нікому піднімати. Всі на карантині

  Михайло Цимбалюк

  Запровадження надзвичайного стану призведе до зриву посівної кампанії

  Андрій Вихопень

  Як я сходив по хліб - жахіття карантину

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: