03.09.2020, 20:33

Як діяти, коли ви відчули симптоми COVID-19

Пацієнти с симптомами COVID-19 повинні перш за все звернутися до лікаря первинної ланки, з яким уклали декларацію. Самотужки шукати лабораторію для проведення тестування не потрібно.

Про це повідомляє у Фейсбуці Національна служба здоров'я України.

"Алгоритм дій людини, в разі появи у неї симптомів COVID-19, таких, як лихоманка, кашель, задишка, утруднене дихання, наступний: зателефонувати до свого лікаря, з яким укладено декларацію, йти до лікаря на прийом не потрібно. За необхідності лікар спрямує до вас мобільну бригаду для взяття аналізів для тестування на COVID-19. Пацієнт не має самотужки шукати, де пройти тестування та самостійно йти до лабораторії. Мобільна бригада зобов’язана приїхати до нього додому", - зазначили в Нацслужбі здоров'я.

У випадку, якщо у пацієнта немає укладеної декларації з лікарем первинної ланки або лікар відмовив у виклику мобільної бригади попри наявність симптомів, в НСЗУ радять зателефонувати на регіональну телефонну "гарячу лінію" з питань COVID. Тоді бригаду викличе диспетчер обласної "гарячої лінії".

Також номери телефонів, за якими можна звернутися з питань COVID-19, можна знайти на сайті НСЗУ, на сайті covid19.gov.ua.

В НСЗУ повідомили, що результати тестування мають повідомити пацієнту та його лікарю.

У разі підтвердження діагнозу, лікар надасть рекомендації щодо самоізоляції та лікування в домашніх умовах, якщо перебіг захворювання легкий. Або порекомендує звернутись до лікарні, якщо перебіг важкий.

Особи, які контактували з вами, також мають пройти тестування на COVID-19.

В разі, якщо у пацієнта критичний стан (утруднене дихання, висока температура), необхідно зателефонувати до "швидкої". Бригада екстреної меддопомоги оцінить стан здоров’я пацієнта на місці виклику та за необхідності госпіталізує його до лікарні, визначеної в регіоні для лікування пацієнтів з коронавірусною хворобою.

Якщо за висновком бригади екстерної медичної допомоги пацієнт не потребує госпіталізації, йому нададуть необхідну медичну допомогу на місці та рекомендації стосовно самоізоляції. А також направлять до нього мобільну бригаду для забору зразків на тестування.

В Нацслужбі здоров'я нагадали, що в пакет послуг з лікування пацієнтів з COVID-19 у медзакладах включено: тестування на COVID-19; лабораторні та інструментальні дослідження; меддопомога відповідно до галузевих стандартів; киснева підтримка, інтенсивна терапія та підключення до ШВЛ або ЕКМО за необхідністю; медикаментозна терапія та знеболення, за потреби, консультації лікарів інших спеціальностей.

Усі ліки, які передбачені національним протоколом лікування COVID-19, включено до тарифу, за яким НСЗУ оплачує послуги медзакладів. Лікування для пацієнта є безоплатним.

Нагадаємо, станом на 3 вересня в Україні зафіксовано 2 430 нових випадків захворювання на COVID-19, загалом з початку пандемії - 128 228.

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Шаблі, шпаги, мечі, ножі вилучили працівники Галицької митниці

  Коментар

  Блоги

  Андрій Вихопень

  Тепер ясно, для чого ввели карантин вихідного дня

  Олександр Ярема

  Відкритий лист до академіка, співавтора Конституції України Ігоря Юхновського

  Мирослав Дністрянський

  Ситуація довкола КСУ показала: Зеленський втримає владу, якщо зуміє розгромити проросійські сили

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: