• Головна
 • Новини
 • Хмельницька інфекційна лікарня отримала кисень, якого вистачить на 2 доби

14.04.2021, 18:15

Хмельницька інфекційна лікарня отримала кисень, якого вистачить на 2 доби

У Хмельницькій інфекційній лікарні, яка лікує пацієнтів з COVID-19, 13 квітня виникла складна ситуація з кисневим забезпеченням закладу. У лікарні вичерпалися запаси рідкого кисню, поставки якого очікували зі Львова. В той час балонного кисню, який використовується в останню чергу, залишалося приблизно на 10 годин.

Як повідомила Суспільному директорка комунального підприємства "Хмельницька інфекційна лікарня" Оксана Піддубна, наразі проблему з кисневим забезпеченням вдалося вирішити.

Проблему вдалося частково вирішили з допомогою підприємців, каже Оксана Піддубна.

"Кисень о 23 годині, 13 квітня, привіз Львівкисень — одну тону, дві тони, сьогодні вночі 14 квітня, нам привезли місцеві підприємці. Цього кисню нам вистачить на дві доби", - говорить Оксана Піддубна.

"13 квітня у нас закінчився кисень у кріоциліндрах. Ситуація була критична. Ми мали дочекатися поставки рідкого кисню, який нам обіцяли привезти зі Львова. Нас повідомили, що машина виїхала і повинна через дві години бути. Ми подзвонили до них і виявилося, що через якісь проблеми, машина ще не виїхала. Кріоциліндр у нас був пустий. Для забезпечення всіх хворих залишалося п'ять десятків балонів з киснем і все, а це 6-7 балонів на годину", - каже Оксана Піддубна.

У такі моменти коли рідкий кисень у кріоциліндрах закінчується, нам потрібно користуватися киснем у балонах, пояснює директорка закладу.

"Балони теж важко дістати. У нас договір з "ПроскурівТехГазом" вони нам надають балони з киснем, але їм кисень теж з Львівгазу постачають. Ми позабирали усі балони з техгазу. Також позичали балони і в інших лікарнях. Виходить так, що кожен заклад міста позичає один одному кисень", - говорить директорка ХІЛ.

Додає, заклад працює у напруженому стані.

"Цілодобово ми в такому напружені працюємо, що це неможливо. Хоч і ми залишаємо запас кисню у лікарні. Але ми не знаємо, що нас чекає завтра, ми не знаємо, чи Львівгаз, чи інші компанії зможуть забезпечити нас киснем", - каже Оксана Піддубна.

За її словами, проблеми з постачанням кисню повинні вирішувати централізовано.

"Це має бути рішення для всіх централізовано, не може бути так, що всі лікарні одні в одного позичає кисень. І кожен сам по собі. Але видно, що централізовано не можуть вирішити ситуацію з постачанням кисню, тому що є проблеми з ним", - пояснює Оксана Піддубна.

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  49-річний онук зґвалтував свою 91-річну бабусю

  Коментар

  Блоги

  Василь Чорний

  Про першого українця, який вакцинувався Pfizer у США

  Галина Козяр

  Ми створили проект реабілітації психологічного здоров’я громадян, які постраждали від  коронавірусу

  Мирослав Дністрянський

  Бліцкригу не вийде, Росія у випадку відкритої війни зазнає величезних втрат

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: