25.04.2021, 14:14

Вибух боєприпасів у Чехії: Земан назвав дві версії

Чеський президент закликав дочекатися підсумків розслідування, перш ніж робити висновки щодо вибухів у Врбетіце.

Причиною вибухів на військових складах у чеському місті Врбетіце в 2014 році могло стати необережне поводження з боєприпасами або діяльність іноземних спецслужб. Такі версії назвав президент Чехії Мілош Земан 25 квітня в надзвичайному телезверненні у зв'язку з інцидентом, передає Кореспондент.

Відомий проросійськими поглядами Земан закликав дочекатися підсумків розслідування, перш ніж робити висновки щодо вибухів у Врбетіце. При цьому він зазначив, що в звітах контррозвідки не було доказів присутності "російських агентів" на складі боєприпасів під Врбетіце.

17 квітня прем'єр-міністр Чехії Андрій Бабіш повідомив про отримання інформації від чеських спецслужб про причетність співробітників ГРУ РФ до вибуху на складі боєприпасів у селі Врбетіце.

Тоді ж було оголошено про рішення вислати 18 російських дипломатів. За інформацією європейських ЗМІ, вони були співробітниками російської розвідки і працювали під прикриттям.

Москва відкинула ці звинувачення, а в ролі відповіді МЗС РФ оголосило персонами нон-ґрата 20 чеських дипломатів.

Словаччина, Латвія, Литва і Естонія в знак солідарності також вислали дипломатів. Глава МЗС Словаччини Іван Корчок повідомив, що вислані співробітники російської дипмісії "діяли не так, як належить діяти дипломатам".

Раніше повідомлялося, що на складі ящики з боєприпасами, призначеними для України, були промарковані як такі, що вирушають в Таїланд, щоб ті, хто симпатизує Росії, не змогли перешкодити поставкам. А в наступному році після вибуху власник складу, його син і директор компанії були отруєні Новичком.

 • ,
 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  У Карпатах знайшли 6-річного хлопчика - за 2 км від місця, де його загубили 14 серпня

  Коментар

  Блоги

  Богдан Рабешко

  Останні 5 років стали вироком для львівського книговидавництва

  Михайло Цимбалюк

  Незалежність починається у серці кожного з нас!

  Василь Чорний

  Карпатські села зблизька. Частина 3

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: