• Головна
 • Новини
 • «Велике будівництво» Зеленського виявилося добудовою напівготових об’єктів за місцеві кошти

07.07.2020, 15:25

«Велике будівництво» Зеленського виявилося добудовою напівготових об’єктів за місцеві кошти

До ініційованої президентом Володимиром Зеленським програми «Велике будівництво» включені в більшості об’єкти на завершальній стадії будівництва та 10 довгобудів. Кошти на ці роботи, як і за попередньої влади, йдуть з Державного фонду регіонального розвитку, багато будівництв завершуються взагалі без участі держбюджета.

Про це йдеться в матеріалі Ольги Комарової для «Радіо Свобода».

У березні 2020 року уряд оголосив про старт нацпроекту «Велике будівництво», який ініціював президент Володимир Зеленський. Але жодного урядового документа, який би містив перелік об’єктів, умови участі в конкурсі цієї програми, умови відбору і бодай якісь критерії – немає.  Існує лише інтерактивна карта, сторінка проекту в Інтернеті та фейсбуці, де загальними фразами оголошені наміри побудувати сотні шкіл, лікарень, дитячих садочків, спортивних комплексів, тисячі кілометрів доріг в 2020 році.

За даними міністерства розвитку громад та територій, до проекту включені також об’єкти, що будувалися в попередні роки або були на стадії довгобуду. Таких лише десять, розташовані вони в семи областях.

Проекти, які реалізуються понад 10 років та будуть завершені в 2020 році в рамках проекту Великого будівництва:

За словами міністра розвитку громад та територій Олексія Чернишова, відбір об’єктів до «Великого будівництва» здійснювали обласні держадміністрації. Заслугою ж уряду він називає те, що під час секвестру бюджету вдалося зберегти Державний фонд регіонального будівництва, який фінансує «Велике будівництво», що він робив і в попередні роки.

При цьому, в регіонах стверджують, що ОДА відібрали до президентського проекту об’єкти, які знаходяться на фінальній стадії будівництва і мають бути скоро відкриті. Наприклад, це школа в Бучі під Києвом, спортивний комплекс з футбольним полем в Южному Одеської області або обласний кардіоцентр в Полтаві. Їх будівництво розпочалося декілька років тому. А в поточному році, після оголошення програми «Велике будівництво», роботи на цих об’єктах фінансувалися виключно з місцевих бюджетів.

На цих об’єктах на відкриття очікують президента Володимира Зеленського. Запуск багатьох об’єктів має відбутися до осені.

Водночас «Наші гроші» відзначають, що в рамках програми «Велике будівництво» президент Зеленський обіцяв збудувати 4000 км доріг. У бюджеті на це передбачили рекордні 85 млрд грн., пізніше парламент також дозволив виділити з Covid-фонду на дороги понад половину його грошей – 35 млрд грн. При цьому, було встановлено, що вартість матеріалів для цих будівельно-ремонтних дорожніх робіт є суттєво завищеними через надвисокі ціни на асфальтобетон. Ці ціни контролює «Укравтодор», який через створення відповідного «картелю» найбільших підрядників максимально знизив конкуренцію та економію на крупних тендерах.

 • ,
 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  49-річний онук зґвалтував свою 91-річну бабусю

  Коментар

  Блоги

  Василь Чорний

  Про першого українця, який вакцинувався Pfizer у США

  Галина Козяр

  Ми створили проект реабілітації психологічного здоров’я громадян, які постраждали від  коронавірусу

  Мирослав Дністрянський

  Бліцкригу не вийде, Росія у випадку відкритої війни зазнає величезних втрат

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: