• Головна
 • Новини
 • ВООЗ поки не рекомендує комбінувати різні вакцини від COVID-19

10.04.2021, 13:14

ВООЗ поки не рекомендує комбінувати різні вакцини від COVID-19

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) поки не рекомендуватиме проводити щеплення антикоронавірусними вакцинами від двох різних виробників - задля прискорення процесу вакцинації.

Про це заявила в п'ятницю, 9 квітня, в Женеві офіційна представниця ВООЗ Маргарет Харріс. За її словами, наявних даних недостатньо, щоб сказати, чи можлива комбінація різних препаратів, пише DW.

Харріс нагадала, що стратегічна консультативна група експертів (СКГЕ, SAGE) з імунізації радила застосовувати один і той самий продукт для введення обох доз, представляючи в лютому рекомендації щодо застосування вакцини шведсько-британської компанії AstraZeneca. Тоді фахівці наполягали на проведенні специфічних досліджень щодо взаємозамінності.

Комісія в Берліні вважає комбінацію безпечною

Натомість Постійна комісія з вакцинації (Stiko) при Інституті імені Роберта Коха в Берліні 9 квітня заявила, що вважає комбінацію двох препаратів безпечною.

Головне управління охорони здоров'я Франції, своєю чергою, зазначило, що всі провакциновані AstraZeneca у віці до 55 років повинні отримати другу дозу іншої вакцини.

Раніше Європейське агентство з лікарських засобів (ЄАЛЗ) додало інформацію про можливість появи тромбозів в опис вакцини проти коронавірусу Vaxzevria (до перейменування - AstraZeneca). Це випливає з оновлених характеристик препарату. "Поєднання тромбозів і тромбоцитопенії, що іноді супроводжується кровотечею, в дуже рідкісних випадках спостерігалося після вакцинації препаратом Vaxzevria", - зазначається в описі.

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  У Повітряних силах пояснили, чому "шахеди" долітають аж до Львова

  Коментар

  Блоги

  Мирослав Дністрянський

  ПРО МОВУ НАУКИ Й УКРАЇНСЬКІ НАУКОВІ ВИДАННЯ

  Василь Чорний

  Студентам Львівського та Чернівецького університетів розповіли про роботу присяжних

  Мирослав Дністрянський

  СИСТЕМА ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ Й МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ Й СУПЕРЕЧНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: