Майже 123 тисячі українців отримують препарати для лікування ВІЛ. З них майже 16 тисяч ВІЛ- позитивних людей, що знаходяться на непідконтрольній території. Загалом Україна має ліки для лікування 152 тисяч ВІЛ-позитивних людей.
Про це повідомив Центр громадсбкого здоров'я МОЗ.
Зокрема, 23 серпня 2019 року Національна рада з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції підвела підсумки роботи 3 років. Найголовніше досягнення - впровадження нової системи охорони здоров’я для пацієнтів, які мають ВІЛ чи туберкульоз та збільшення кількості людей, які отримують успішне лікування.
Як зазначив голова Нацради, Віце-прем'єр Павло Розенко, 93% пацієнтів, що отримують антиретровірусну терапію мають невизначуваний статус вірусного навантаження - а отже живуть повноцінним життям, адже вірус в їх крові зведено до мінімуму, зупинено руйнацію імунної системи та практично унеможливлено передачу ВІЛ іншій людині.
“Найбільшим викликом для нас залишається виявлення та залучення ВІЛ-позитивних людей до системи медичної допомоги. Майже третина людей, які живуть з ВІЛ, не знають про свій позитивний статус. За нашими оцінками, це близько 70 тисяч українців. Для досягнення глобальних цілей у подоланні ВІЛ-інфекції нам необхідно ще знайти, відправити на лікування та досягнути невизначуваного рівня вірусного навантаження у щонайменше 62 тисяч людей”, - наголосив Павло Розенко.
Вчасне виявлення туберкульозу серед українців також є пріоритетом, адже лише у 2018 році понад 26,5 тисячам людей було діагностовано цю хворобу, серед них 23% людей, що мають ВІЛ-інфекцію. За переконанням експертів, недовиявлення туберкульозу нині становить 25%.
Для виконання цих завдання МОЗ України спільно з Центром громадського здоров’я України проводять глобальні зміни у підходах до надання послуг з виявлення, лікування, профілактики і супроводу ВІЛ-інфекції та туберкульозу. Так, в цьому році Центр громадського здоров’я вперше в історії держави розпочав закупівлю за кошти бюджету послуг з профілактики та соціального супроводу ВІЛ (проведення тестування, програми обміну шприців та голок, консультації для людей, які дізналися, що мають ВІЛ-інфекцію та психологічну підтримку). Ці послуги держава зможе закуповувати також і у громадських організацій, які мають досвід у проведенні цієї роботи.
“Нарешті ми дійшли до цього розуміння, що держава не мусе все робити сама. Є досвід і робота, яку роками роблять наші громадські організації за донорські кошти. Віддтепер ці послуги може закуповувати держава. І це буде найкраще для наших пацієнтів - коли вони отримуватимуть послуги від тих, кому вони довіряють”, - зазначила доктор Уляна Супрун, в.о. міністра охорони здоров’я.
Також вона зазначила, що процеси змін йдуть паралельно із загальною трансформацією галузі охорони здоров’я: сімейні лікарі, які стають єдиним входом до отримання усіх медичних послуг, поступово перебирають на себе роботу з пацієнтами, які мають ВІЛ-інфекцію чи захворювання на туберкульоз. Робота лікарів первинної ланки з ВІЛ-позитивними та пацієнтами з туберкульозом має привести до дестигматизації цих хвороб, адже усі пацієнти будуть лікуватися в рівних умовах і лікарі матимуть більше стимулу отримувати додаткові знання про соціально-небезпечні хвороби, методи їх поширення та лікування.
Для продовження переходу на державне фінансування боротьби з ВІЛ-інфекцію, дуже важливо, щоб усі торги із закупівлі послуг з профілактики та соціального супроводу відбулися. Як повідомив гендиректор Центру громадського здоров’яВолодимир Курпіта, Центром було оголошено торги на 92 лоти з них поки відбулося лише 5. 87 конкурсних торгів було переоголошено:
“Я закликаю громадські та неурядові організації більш активно долучатися до торгів, адже це наша спільна боротьба. Ми дуже багато змогли досягнути на шляху до подолання ВІЛ і туберкульозу в Україні саме завдяки консолідації наших зусиль заради однієї мети”.
За темою
- Вступила в дію угода про зону вільної торгівлі з Ізраїлем
02.01.2021, 19:53
- На Львівщині вшановують пам'ять В’ячеслава Чорновола
24.12.2020, 14:02
- Дві львів’янки поборються за Кубок світу з вільної боротьби
08.12.2020, 12:05
- Саакашвілі: Порошенка замінили Зеленським, але злодії досі залишаються безкарними
07.12.2020, 11:38
- Сьогодні першій мікрохвильовій печі виповнилося б 75 років
06.12.2020, 13:11
Обговорення
Сім'я і здоров'я
ТОП
Львівську область засипає снігом, на деяких дорогах ускладнено рух автівок
Сільським головою Мурованого обрали Богдана Свистуна
У Самбірському районі водій убив пішохода
У Львові працівників заводу ЛОРТА вчергове не впустили на роботу
Географія захворюваності мешканців Львівщини на COVID-19
ФОТО
Відео

На Рівненщині зайнялась автоцистерна з бензином. Відео
Коментар
Блоги

Михайло Цимбалюк
Дев’ять кіл пекла для родин медиків

Андрій Вихопень
Багато львів'ян, котрим сьогодні за сорок, провели дитинство і молодість у "житлових" підвалах

Мирослав Дністрянський
То коли ж було засновано Львівський університет?