07.02.2020, 16:11

Уряд просить НКРЕКП повернути єдину платіжку за газ

Уряд звернувся до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), щодо розв’язання питання двох платіжок на газ та його транспортування.

Про це сказав Прем’єр-міністр Олексій Гончарук 7 лютого під час Години запитань до уряду у Верховній Раді, повідомляє Урядовий портал.

«Дійсно, правильно буде, щоб людина отримувала платіжки за ці дві послуги одним документом. Рішення про розділення платіжок ухвалює незалежний регулятор - НКРЕКП. Тому ми звернулись до них щодо оптимізації цього питання», - сказав Гончарук.

Він пояснив, що через анбандлінг, тобто розділення послуг з надання газу та його транспортування, люди отримують дві платіжки, відповідно до європейських норм.

Але сукупна сума двох платіжок, за словами прем’єра, все одно менша, ніж сума однієї платіжки в минулому році.

Він підкреслив, що це, зокрема, стало можливим завдяки злагодженій роботі Президента, уряду та Верховної Ради: «Ми в рекордно короткий термін запустили процедуру анбандлінгу завдяки ухваленому депутатами відповідному закону. Це дало нам можливість завершити перемовини з європейцями, росіянами. Як результат - ціна на газ цієї зими абсолютно нижча, ніж могла би бути, якби не було нового газового контракту. Цю роботу оцінюють у тому числі міжнародні партнери».

Як повідомлялося, з 2020 року з квитанцій міськгазів і облгазів видалили нарахування за послугу з транспортування газу, тепер його надсилають споживачам окремим рахунком.

Ціну за доставку газу розраховують індивідуально: обсяг використаного палива в минулому «газовому році» (з 1 жовтня 2018-го по 30 вересня 2019 року) ділиться на 12 і множиться на встановлений тариф на доставку газу.

За словами голови НКРЕКП Валерія Тарасюка, розділення платіжок за газ необхідне, аби в перспективі споживачі могли вільно змінювати постачальника палива.

 • ,
 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Папа Римський дочасно виголосив Великодню молитву: Ісусе, Тебе не хвилює, чи ми загинемо?

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  Відкрити ломбарди під час карантину - цинічна логіка Уряду

  Мирослав Дністрянський

  Які стереотипи заважають відстояти українські державницькі позиції на Донеччині?

  Іван Стецькович

  "Слуги народу", не втрачайте совість! Нікому піднімати. Всі на карантині

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: