• Головна
 • Новини
 • Уряд допускає приватизацію до 50% акцій «Нафтогазу», «Укрзалізниці» та «Укрпошти»

12.08.2020, 13:33

Уряд допускає приватизацію до 50% акцій «Нафтогазу», «Укрзалізниці» та «Укрпошти»

Кабінет міністрів у середу має намір розглянути законопроект про перелік із 188 компаній, заборонених до приватизації,

Про це свідчить порядок денний урядового засідання передає Інтерфакс-Україна.

Згідно з текстом законопроекту, уряд допускає приватизацію до 50% акцій "Нафтогазу", "Укрзалізниці" й "Укрпошти", проте пропонує зберегти за державою 100-відсоткову частку корпоративних прав у НАЕК "Енергоатом", ПрАТ "Укргідроенерго", НЕК "Укренерго", ДП "Східний гірничо-збагачувальний комбінат", Адміністрації морських портів України (АМПУ).

До списку повністю заборонених до приватизації об'єктів також пропонується включити ДП "Оператор ринку" і ДП "Гарантований покупець", створені Кабміном у 2019 році з метою забезпечення роботи нового ринку електричної енергії.

Крім цього, пропонується долучити до зазначеного переліку держпідприємства "Документ", "Поліграфічний комбінат "Україна" по виготовленню цінних паперів", "Київська офсетна фабрика", КБ "Південне".

Як наголошується в пояснювальній записці, урядовий законопроект передбачає чотири групи заборонених до приватизації об'єктів. 

У першій - акціонерні товариства, в статутному капіталі яких частка корпоративних прав, що належать державі, не може бути менше ніж 50% + 1 акція і не підлягає приватизації. 

У другій - акціонерні товариства, в яких частка належать державі корпоративних прав становить 100%. 

У третій - об'єкти культури і спорту. 

У четвертій - держпідприємства, які не підлягають приватизації, але можуть бути перетворені на господарські товариства. До четвертої групи пропонується, зокрема, віднести ДП "Антонов", Миколаївський суднобудівний завод, Центральне КБ "Протон".

Серед культурних об'єктів пропонується заборонити приватизацію Національного цирку України, Національного центру театрального мистецтва ім. Леся Курбаса, Національний центр Олександра Довженка та низку інших об'єктів, серед спортивних - Національний спортивний комплекс "Олімпійський", "Арена Львів" тощо.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський ще наприкінці жовтня 2019 року підписав закон про скасування списку заборонених до приватизації державних підприємств. Відповідно до закону, Кабмін протягом трьох місяців після набуття документом чинності має розробити і подати на розгляд парламенту перелік стратегічних підприємств, де держава не може продати контрольний пакет акцій.

Уряд Олексія Гончарука зареєстрував законопроект із відповідними переліками, які містили 219 об'єктів, однак через зміну уряду його було відкликано.

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  NASA: Політ Crew Dragon – лише початок, далі – освоєння Місяця

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  Держбюджет-2021: чернетка з дірою і ставками на нові борги та інфляцію

  Мирослав Дністрянський

  Про Європейську цивілізацію і Середньовіччя

  Іван Стецькович

  Ремонт дороги Яворів-Грушів - Зеленському купили шуфлю, Або люби, Боже, правду!

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: