10.09.2019, 18:27

Український плавець встановив новий рекорд

Майстер спорту з плавання Михайло Романишин за місяць і п'ять днів подолав уплав більше 900 кілометрів української ділянки Дніпра, встановивши рекорд України.

Як повідомляє УНІАН, рекорд було зафіксовано сьогодні в Херсоні, де фінішував плавець, який 5 серпня розпочав свій заплив на кордоні України з Білоруссю.

Зокрема, присутня на заході керівник Національного реєстру рекордів України Лана Вєтрова повідомила про досягнення нового рекорду - подоланні вплав розташованої на території нашої країни ділянки річки Дніпро. За словами Вєтрової, спортсмен проплив понад 900 кілометрів.

Після фінішу Романишин зазначив, що головна мета його запливу - пропаганда спорту і здорового способу життя.

«Тільки не називайте мене екстремалом. Те, що я роблю, зовсім не екстремальний вид спорту. Я не люблю ризик, не прихильник того, щоб випробувати організм на міцність граничними навантаженнями. Те, що я роблю, завжди продумано і відпрацьовано на тренуваннях», - сказав він журналістам.

Спортсмен не вважає заплив важким і виснажливим. «Я навіть отримував задоволення, оскільки бачив, яка гарна наша країна. Щоправда, дуже розчарувала екологічна ситуація. Я бачив, що скидається в Дніпро, часто відчував дуже неприємний запах. Це неприпустимо», - розповів плавець.

У свою чергу його тренер Карен Абрамов розповів, що деякі ділянки були серйозним випробуванням як для нього, так і для Романишина. Також, за словами тренера, не завжди вдавалося робити зупинки тоді, коли цього вимагала ситуація.

«Михайло щодоби плив 10 годин, спав по 6 годин, їв за спеціальним графіком. І графік харчування потрібно було дотримуватися максимально чітко, адже цей заплив - постійна витрата енергії у величезних кількостях. Тому Михайлу доводилося їсти і в воді, оскільки не завжди була можливість вийти на берег: машина не могла під'їхати або через рельєф місцевості, або через те, що ми пропливали через територію заповідника, куди в'їзд заборонявся», - сказав Абрамов.

Романишин додав, що цей заплив є першим етапом більш масштабного проекту. У наступному році він планує уплав подолати Чорне море за маршрутом «Одеса-Стамбул».

Фото - УНІАН

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  У Повітряних силах пояснили, чому "шахеди" долітають аж до Львова

  Коментар

  Блоги

  Мирослав Дністрянський

  СИСТЕМА ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ Й МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ Й СУПЕРЕЧНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ

  Михайло Цимбалюк

  Бюрократи, що прикриваються євроінтеграцією

  Василь Чорний

  Псевдосоціологія від проросійських ресурсів: розбір і спростування фейку

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: