31.01.2020, 22:39

Україна збільшує обсяги імпорту спирту

За рік Україна наростила імпорт спирту на 25%.

Про це свідчать дані Держстатистики, передає УНН. 

Так, у січні-листопаді 2019 року Україна імпортувала спирту на 4,7 тис. дол., тоді як у січні-листопаді 2018 року - на 3,6 тис. дол. Таким чином, за рік Україна наростила імпорт вказаного продукту на 25%.

Весь обсяг спирту, який Україна імпортувала у 2019 році, було поставлено із країн ЄС. Найбільше - з Німеччини, на 4,3 тис. дол.

Також, у 2019 році Україна імпортувала спирт із Нідерландів (0,3 тис. дол.) та Великої Британії (0,1 тис. дол.).

У 2018 році постачальниками спирту в Україну були Нідерланди, Німеччина та Польща. Йдеться про імпорт спирту етилового та інших спиртових дистилятів та спиртних напоїв, одержаних шляхом перегонки, денатурованих, будь-якої концентрації.

Нагадаємо, під час розгляду так званого “спиртового” закону Зеленського, економісти та експерти попереджали про те, що лібералізація у цій сфері може призвести до збільшення показників імпорту спирту в Україну. І це тоді, коли наша країна має достатньо потужностей аби забезпечувати себе цим продуктом самостійно.

Річ у тім, що спирт українського виробництва дорожчий, за окремі іноземні пропозиції. І в дозволі на імпорт спирту (передбачений "спиртовим законом" - ред.) фахівці вбачали, навіть, перспективу знищення вітчизняного виробництва спирту.

“Заводи, які виготовляють горілчані вироби, вони будуть імпортувати для себе спирт, який коштує дешевше в 2-3 рази, і вся наша спиртова галузь, чи вона буде державна чи приватна, якщо відбудеться приватизація, стане абсолютно непотрібною”, — заявляла з цього приводу нардеп Ніна Южаніна. 

Нагадаємо, серед усіх, хто публічно коментував “спиртову” ініціативу Зеленського на її беззаперечний захист (окрім “Слуг народу”, звичайно) стали лише представники великих горілчаних компаній. Всі решта, у тому числі експерти, політологи та профспілка ДП “Укрспирт”, приводів для радості чи хороших прогнозів у документі так і не знайшли. 

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  48-поверховий хмародер загорівся в ОАЕ

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  Нардепи створили міжфракційне об'єднання "Карпати"

  Іван Стецькович

  Про Конституцію і українські народні казки

  Мирослав Дністрянський

  Україна для Трампа – це така собі «скалка», яка заважає розгорнути дружні відносини з Путіним

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: