23.07.2021, 10:31

Україна розмістила єврооблігації на $500 млн

Спільними лід-менеджерами трансакції виступили BNP Paribas і Goldman Sachs International, зазначили в Мінфіні.

Україна здійснила розміщення додаткового випуску єврооблігацій на $500 млн з погашенням 21 травня 2029 року. Довипуск пройшов з прибутковістю 6,30% і ціною пропозиції 103,493% від номіналу, повідомило напередодні Міністерство фінансів, передає Кореспондент.

"Успіх цієї угоди з дорозміщення єврооблігацій, здійсненої протягом одного дня, свідчить про постійну міцну підтримку України з боку міжнародного інвестиційного співтовариства", - зазначив міністр фінансів Сергій Марченко.

Мінфін вказав, що фінальна книга заявок розміром $1,7 млрд дозволила досягти звуження спредів прибутковості на 32,5 базисних пункти (б.п.) у порівнянні з вихідним орієнтиром дохідності і на 57,5 ​​б.п. в порівнянні з прибутковістю (6,876%) при первинному розміщенні цих облігацій на $1,25 млрд в квітні цього року.

"Ми обмежили обсяг угоди, оскільки продовжуємо дотримуватися нашої стратегії пріоритетності залучення пільгового фінансування для покриття більшості потреб у зовнішніх запозиченнях", - додав Марченко.

Він додав, що сприятливі ринкові умови дозволили Мінфіну поступово виконувати план запозичень на цей рік перед тим, як на ринку почнеться зменшення ділової активності під час сезону відпусток.

Відомство уточнило, що спільними лід-менеджерами трансакції виступили BNP Paribas і Goldman Sachs International. Розрахунки з випуску повинні відбутися 27 липня, а залучені кошти будуть використані для фінансування загальних бюджетних призначень.

Напередодні ЗМІ з посиланням на джерела повідомляли, що Україна має намір розмістити єврооблігації на $500 млн. При цьому в квітні Україна розмістила єврооблігації на $1,25 млрд.

Таким чином Київ намагається компенсувати відсутність траншів МВФ і наповнити бюджет.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

рф завдала ракетного удару по Харкову: є десятки поранених

Коментар

Блоги

Богдан Козійчук

Про чистоту мови правничої 

Богдан Козійчук

Правнича термінологія: проблеми стандартизації

Михайло Цимбалюк

Михайло Цимбалюк про владику Василя Семенюка

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: