• Головна
 • Новини
 • Україна продовжує імпортувати рекордні обсяги картоплі з РФ

30.01.2020, 23:33

Україна продовжує імпортувати рекордні обсяги картоплі з РФ

Зниження цін на картоплю наприкінці 2019 року виявилося недостатнім, щоби зупинити потік імпорту дешевої і здебільшого низькоякісної продукції з Росії.

Про це пише Новинарня.

В грудні імпорт картоплі виявився дуже близьким до попереднього рекорду, встановленого в листопаді, і становив 43,6 тис. тонн, інформує сайт EastFruit.

Згідно з оприлюдненою інформацією, сукупний імпорт картоплі за 2019 рік сягнув 250 тис. тонн і перевищив імпорт за 2018 рік у 43 рази. У грудні 2019 року імпорт картоплі в Україну перевищив показник грудня 2018-го у 234 рази.

“Якщо ж порівняти поточний сезон 2019/20 років з попереднім, що коректніше, ніж порівняння календарних років, то тут цифри більш вражаючі для українських картоплярів. Імпорт картоплі з червня по грудень 2019 року вже перевищив 231 тисяс тонн і був у 506 разів більше, ніж у сезоні 2018/19 років і 2800 разів більше, ніж за такий же період сезону 2017/18 років”, – зазначили аналітики EastFruit.

Як повідомив економіст інвестиційного департаменту продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак, ціни на українську картоплю не змінюються вже близько чотирьох тижнів, і вони, як і раніше, більш ніж удвічі перевищують рівень оптових цін на картоплю на російському ринку.

“У Росії ще тиждень тому можна було купити картоплю у фермерів по 15 центів США за кг, а в Україні його можна було легко продати по 30−35 центів. Відповідно, маржа у імпортерів і в січні залишалася дуже високою, що дозволяло їм ввозити російську картоплю безпосередньо і через Білорусь та непогано на цьому заробляти”, — розповів Ярмак.

“Я дуже сподіваюся, що українські картоплярі не залишаться з розколеними ночвами в березні-квітні, тому що часу для реалізації запасів картоплі залишилося не так вже й багато, а майже половину українського ринку картоплі за вересень-грудень 2019 року відібрали у них Росія і Білорусь. І я не виключаю того, що у січні імпорт картоплі в Україні також виявиться дуже високим”, – прогнозує експерт.

Як зазначає Zaxid.net, причиною рекордного імпорту стала погана погода, що призвела до втрат врожаю, а також паніка серед українців через можливий дефіцит.

Раніше сайт аграрної аналітики EastFrut повідомляв, що навіть у разі запровадження обмежень на поставки картоплі з Білорусі та Росії, захистити від неї український ринок буде вкрай складно. Водночас завезена з-за кордону картопля не завжди має належну якість.

Наприклад, раніше через низьку якість продукції білоруські постачальники мали проблеми із постачанням своєї картоплі у країни ЄС.

 • ,
 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Папа Римський дочасно виголосив Великодню молитву: Ісусе, Тебе не хвилює, чи ми загинемо?

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  Відкрити ломбарди під час карантину - цинічна логіка Уряду

  Мирослав Дністрянський

  Які стереотипи заважають відстояти українські державницькі позиції на Донеччині?

  Іван Стецькович

  "Слуги народу", не втрачайте совість! Нікому піднімати. Всі на карантині

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: