08.12.2020, 17:37

У Росії вкрали апаратуру з «літака Судного дня»

У російському Таганрозі з літака Іл-80, призначеного для евакуації вищого військового керівництва країни за ядерної атаки, викрали апаратуру.

Про це повідомляє РБК.

«З літака, призначеного для управління військами на випадок ядерної війни, невідомі винесли радіоапаратуру. Літак був у Таганрозі на плановому обслуговуванні», - йдеться у повідомленні.

Фахівці АТ "Таганрозький авіаційний науково-технічний комплекс (ТАНТК) ім. Г.М. Берієва" повідомили в поліцію, що при огляді повітряного транспорту були виявлені сліди відкриття вантажного люка. З відсіків літака зникли 39 радіостанційних блоків і ще п'ять плат з п'яти таких же демонтованих блоків.

На ТАНКТ проводилася заміна мастила на штоках амортизаторних стійок шасі. Всі бортові прилади на момент приймання літака були на місці. Після закінчення робіт основний вхід, люк вантажного відсіку, три запасні виходи були опечатані. До того, при огляді 26 листопада, всі печатки були цілі.

Повідомляється, що літак було доставлено на аеродром «Таганрог-Південний» для проведення чергових планових робіт з модернізації.

Іл-80 називають «літаком Судного дня» у зв'язку з тим, що його було створено в СРСР для евакуації вищого керівництва країни та управління військами у разі початку повномасштабної ядерної війни. Перший політ літак здійснив у 1985 році, а в експлуатацію його прийняли в 1992-му. Крім Росії, літаки подібного типу є тільки у США.

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  У Повітряних силах пояснили, чому "шахеди" долітають аж до Львова

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  Уряд генерування проблем 

  Василь Чорний

  Дунаєвецька тергромада в умовах воєнного стану

  Василь Чорний

  Хмельницька тергромада в умовах воєнного стану

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: