• Головна
 • Новини
 • У Росії видали календар з ілюстраціями львівської художниці - попри її незгоду

17.12.2019, 15:53

У Росії видали календар з ілюстраціями львівської художниці - попри її незгоду

У Росії видавництво «Ексмо» випустило календар на 2020 рік із малюнками львівської ілюстраторки Надії Кушнір, яка створила українського героя коміксів Гуся. Згоду на це художниця не давала.

Про це сама Надія Кушнір повідомила на офіційній сторінці «Гуся», який є одним із проєктів художниці, - пише Варта-1.

«У 2017 році я підписала угоду з продюсерською компанією Artnation. Згідно з угодою, до Artnation перейшли виключні права на конкретний та обмежений перелік зображень Гуся та право їх використання в усьому світі. У 2018 році ця компанія видала календар-2019 і купу всього з видавництвом «Ексмо». Тоді вони пояснювали це як метод легалізації Гуся – оригінального для подальшої боротьби з гусем російським, який нагло й незаконно плагіатить оригінал», – пише Кушнір.

Вона розповіла, що цього року їй надіслали макет на узгодження і, попри її незгоду, врешті видали у Росії календар на 2020 рік з її роботами. Компанія Artnation пояснила це тим, що в договорі передбачене «використання зображень в усьому світі», а змінити умови вже укладеного договору не можна.

«Так от, цим постом хочу сказати, що сама не робила і не роблю нічого в Росії, ніяким чином не співпрацюю і не маю бажання співпрацювати з країною-агресором, але й реально вплинути на тих, у кого є таке бажання, теж не можу», – додала художниця.

Зазначимо, що «Art Nation» позиціонує себе як міжнародна компанія із офісами в Україні та США.

Також російське видавництво «Ексмо» працює в Україні та вже не вперше потрапляє у скандали через проросійську позицію. У березні цього року п’ятий президент Петро Порошенко своїм указом заборонив ввозити в Україну книги девʼяти російських видавництв, серед них і «Ексмо».

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Папа Римський дочасно виголосив Великодню молитву: Ісусе, Тебе не хвилює, чи ми загинемо?

  Коментар

  Блоги

  Іван Стецькович

  "Слуги народу", не втрачайте совість! Нікому піднімати. Всі на карантині

  Михайло Цимбалюк

  Запровадження надзвичайного стану призведе до зриву посівної кампанії

  Андрій Вихопень

  Як я сходив по хліб - жахіття карантину

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: