• Головна
 • Новини
 • У Львові завершили реставрацію Домініканського собору

31.01.2021, 14:59

У Львові завершили реставрацію Домініканського собору

У Львові завершили реставрацію Домініканського собору, яка тривали три роки.

Про це Суспільному розповіла керівниця міського управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко.

У храмі замінили дах, перекриття, відреставрували усі вікна та вітражі, а також відновили 4 скульптури на фасаді. На це з міського бюджету виділили 11 мільйонів гривень. Ще 4,5 мільйони отримали від польського фонду.

"Більшість робіт були зроблені за кошти міського бюджету, ми тільки запросили до реставрації Фонд Полоніка – вони фінансували і виконували, звичайно, і наші спеціалісти, реставрацію кам’яних скульптур і металу", — розповідає Лілія Онищенко.

Цього року реставраційні роботи у Домініканському соборі не продовжуватимуть.

"Цей храм уже забезпечений добре. У нього немає проблем з дахом, ніде не протікає, вікна також ущільненні, немає проблем вже з холодом у храмі. Ці роботи по скульптурах, ми ініціювали тому що, коли робили дах, побачили, що скульптури не дуже добре тримаються", — розповідає керівниця міського управління охорони історичного середовища.

За її словами, відреставрували елементи, які мали металеву позолоту. Проте на фасаді та в інтер’єрі є ще скульптури, які хочуть відреставрувати. Для цього будуть шукати спонсорів.

"Там треба зробити сам фасад, там треба поновити напис «Єдиному Богу честь і слава» через те що там навіть одній букві бракує кавалок буквочки самої і можливо там також була позолота, то треба дослідити – це хотілося би зробити навіть цього року, але ми для цього будемо шукати спонсорів, бо це точно буде не з міського бюджету", — каже Онищенко.

Домінікаський собор збудували у ХVIII столітті.

"Його (Домініканський собор, — ред.) будував Ян Де Вітте – відомий голанський архітектор. Збудував він його в стилі бароко, подібним зробив на ансамбль Собору святого Юра, який збудований в той самий час в середині XVIII століття. Він дуже розкішний, дуже вишуканий, елегантний і це одна з таких найяскравіших будівель Львова середини XVIII століття", — каже історик Іван Сварник.

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  У кабінеті начальника Держекоінспекції у Луцьку нічна дискотека під російську попсу. Відео

  Коментар

  Блоги

  Галина Козяр

  Ми створили проект реабілітації психологічного здоров’я громадян, які постраждали від  коронавірусу

  Мирослав Дністрянський

  Бліцкригу не вийде, Росія у випадку відкритої війни зазнає величезних втрат

  Уляна Парпан

  Виклики віртуальної освіти: суб’єктивний погляд

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: