• Головна
 • Новини
 • Реставратори відновили історичні двері поблизу «Львівводоканалу»

05.10.2021, 14:10

Реставратори відновили історичні двері поблизу «Львівводоканалу»

У Личаківському районі на ще одну відреставровану історичну браму стало більше. Цього разу фахівці відновили дерев’яні двері у будинку на вул. К. Левицького, 122. Реставрацію провели в межах міської програми співфінансування, яку координує «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища.

Двері цього будинку на вул. К. Левицького, 122 реставрували у два етапи: спочатку робили нові ручки та відновили оздоблення, а далі майстри замінили ламель - це листи деревини невеликої товщини, пише пресслужба Львівської міськради.

«Зовнішня частина цих листів зроблена з дуба, а внутрішня - з хвої, тому вона вже просіла. Довелося все замінити і перефарбувати. Також ми зробили столярну реставрацію цих дверей», - каже реставратор Ростислав Малецький.

«Загальна вартість реставраційних робіт становила 38 640 грн. Із цієї суми вклад мешканців становив 11 592 грн», - розповів директор ЛКП «Бюро спадщини» Павло Богайчик.

Це не єдина відновлена брама на вул. К. Левицького. У будинку № 21 на початку літа відреставрували історичні двері-віяло. Це внутрішні двері під’їзду, які можуть відчинятися у дві сторони.

Нагадаємо, з 2018 року у Львові місто фінансує Програму співфінансування реставрації історичних дверей та брам. Програма передбачає, що 70% вартості робіт оплачує міська рада, а 30% – мешканці.

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  "Ганяли окупантів по полю як тарганів": львівські тероборонівці показали, як ліквідовують росіян з неба

  Коментар

  Блоги

  Василь Чорний

  Знам’янська територіальна громада в умовах воєнного стану

  Мирослав Дністрянський

  ПРО ВИЗНАЧНУ РОЛЬ ЄВГЕНА ОЛЕСНИЦЬКОГО В УКРАЇНСЬКОМУ СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНОМУ ЖИТТІ НАПРИКІНЦІ ХІХ – ПОЧ. ХХ ст.

  Василь Чорний

  Кіровоградська область в умовах воєнного стану

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: