• Головна
 • Новини
 • У Львові хочуть врятувати грушку, яку посадив Іван Франко

06.08.2020, 15:58

У Львові хочуть врятувати грушку, яку посадив Іван Франко

Львівський музей Івана Франка розпочав кампанію з порятунку Франкової грушки. Дереву уже 118 років. Це єдине дерево, яке збереглося до сьогодні з фруктового саду Івана Франка.

Зараз груша потребує лікування. Директор музею Богдан Тихолоз каже, одна частина груші плодоносить, інша — сохне. Аби вилікувати дерево, запросили професіоналів. Вони підрахували, що догляд за грушею коштуватиме 60 тисяч гривень, пише Суспільне.

"Ззовні — це дерево зелене, а середина його повністю трухлява. Його вже пробували вилікувати, його і цементували, і що тільки не робили, але це навпаки погіршило стан груші. Але шанси у нього є чималі. Уже визначено порядок дій — це робота зі стовбуром, і робота з кроною", — розповів фахівець з обслуговування та догляду за деревами Володимир Ветрограцький.

Аби назбирати потрібну суму на лікування груші, Музей Івана Франка розпочав акцію з порятунку грушки. У музеї увесь цей тиждень до 10 серпня відбувається мистецький пленер "Портрет груші: Франкове дерево під пензлем львівських художників".

Десять львівських художників зголосилися намалювати грушу, щоб увіковічнити дерево як мистецький експонат. Згодом їх роботи покажуть на вистаці у Домі Франка, а також деякі з картин будуть продані на благодійному аукціоні.

"Я розумію, що це сума доволі велика і я розумію що за ці гроші можна було посадити купу інших грушок. Але ця грушка є унікальна, вона така єдина в цілому світі. І грушка добра, щедра, як стара бабуся, але як виявляється вона ще не зовсім стара. Бо кажуть, що за умови лікування ми зможемо продовжити її життя щонайменше ще на півстоліття. А за деяких обставин деякі груші доживають і до півтисячоліття", — каже директор Музею "Дім Франка" Богдан Тихолоз.

Зібрані гроші з акціону витратять на лікування груші. Також директор музею Богдан Тихолоз розповів, що хочуть відновити ще й гойдалку, яка була поруч з грушкою.

"Біля франкової грушки була гойдалка, оскільки в нього було четверо дітей, та й сам він любив погойдатися, міркуючи над своїми творами. Ми мабуть будемо ще відновлювати гойдалку на Франковому обійсті, тому якщо є якісь майстри, які готові таку гарну гойдалку, яка відповідатиме стилю нашої локації, допомогти виготовити чи подарувати, то також будемо вдячні за таку допомогу".

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  «Rapid Trident 2020»: американські «Скопи» у небі Львівщини. Відео

  Коментар

  Блоги

  Василь Чорний

  Шанс на нове дихання

  Михайло Цимбалюк

  Держбюджет-2021: чернетка з дірою і ставками на нові борги та інфляцію

  Мирослав Дністрянський

  Про Європейську цивілізацію і Середньовіччя

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: