• Головна
  • Новини
  • У Львові відкрили унікальну виставку “Давній Пліснеськ: минуле сховане під землею”

09.09.2019, 12:35

У Львові відкрили унікальну виставку “Давній Пліснеськ: минуле сховане під землею”

У вівторок, 10 вересня,  львів'ян та гостей запрошують на відкриття вуличної виставки “Давній Пліснеськ: минуле сховане під землею”.

Про це повідомили у львівській ОДА.

На виставці археологи презентують попередні результати проекту з комп’ютерної реконструкції та створення 3-D моделі Пліснеська, одного з найбільших городищ Східної Європи (площа укріплень –  понад 250 га), який реалізовується у рамках програми “Створюємо інноваційний культурний продукт” за сприяння Українського культурного фонду.

Над створенням 3-D моделі пам’ятки працюють історики, археологи, архітектори, етнологи, дизайнери та IT-спеціалісти.

Проект має на меті відтворення динаміки локальних і загальних процесів виникнення, розбудови й занепаду житлово-господарської, виробничої забудови, фортифікацій середньовічного Пліснеська протягом різних історичних періодів його розвитку.

Тож у сквері “На валах”  на восьми банерах буде висвітлено планувальну структуру Пліснеського археологічного комплексу, найцікавіші артефакти та окремі елементи 3-D моделювання городища у статиці.

Розпочнеться захід о 12:00 годині. 

Організатори: Комунальний заклад Львівської обласної ради “Адміністрація історико-культурного заповідника "Давній Пліснеськ"

Учасники: Оксана Ткачук, т.в.о. директора департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА, Володимир Шелеп, Віталій Ляска, Андрій Филипчук, співробітники Історико-культурного заповідника “Давній Пліснеськ”

Виставка триватиме з 10 по 23 вересня  включно.

Пліснеський археологічний комплекс – це унікальна сукупність різночасових пам'яток, насамперед середньовічної доби, які нині перебувають на території та в околицях села Підгірці Бродівського р-ну Львівської обл. До складу комплексу входять давньослов'янський культовий центр кінця VІІ–Х ст., слов'янське городище ІХ–Х ст., літописне місто ХІІ–ХІІІ ст. (згадане у “Слові о полку Ігоревім”), курганний могильник ХІ — поч. ХІІ ст. (тут поховані варязькі дружинники) та  Підгорецький, здавна іменований як Пліснеський, монастир. З 15 вересня 2015 року комплекс входить до складу “Історико-культурного заповідника “Давній Пліснеськ”.

Український культурний фонд ‒ державна установа, створена у 2017 році з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Фонд, впроваджуючи нові механізми надання орієнтованої на результат конкурсної державної фінансової підтримки ініціативам у сфері культури та креативних індустрій, сприяє творенню розвиненої екосистеми культури та креативності в Україні, яка уможливлює породження та розповсюдження в суспільстві нових сенсів та спільних цінностей, а також сприяє збереження культурної спадщини та розвитку української культури в контексті актуальних світових тенденцій.  

Контактна особа: Володимир Шелеп, 068-046-46-89.

  • Обговорення

    Завантаження плагіну facebook...

    ТОП

    ФОТО

    Відео

    У Повітряних силах пояснили, чому "шахеди" долітають аж до Львова

    Коментар

    Блоги

    Мирослав Дністрянський

    СИСТЕМА ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ Й МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ Й СУПЕРЕЧНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ

    Михайло Цимбалюк

    Бюрократи, що прикриваються євроінтеграцією

    Василь Чорний

    Псевдосоціологія від проросійських ресурсів: розбір і спростування фейку

    Підпишіться на WestNews.info у Facebook: