• Головна
  • Новини
  • У Львові суд дозволив будувати багатоповерхівку, яку мали знести

05.08.2020, 14:59

У Львові суд дозволив будувати багатоповерхівку, яку мали знести

Господарський суд Львівської області відмовив Львівській міській раді у забезпеченні позову про заборону ТОВ «МС-МК 8» продовжувати будівництво на вул. Малоголосківській, 12Б.

Про це повідомили "Наші гроші. Львів".

Згідно з ухвалою, мерія хоче зобов’язати забудовника знести недобудовану багатоповерхівку за свій рахунок, а завершення будівництва, введення його в експлуатацію та оформлення права власності унеможливить цей процес.

Однак суд критично сприйняв заяву міської ради про забезпечення позову. Він зазначив, що заборона будівництва ніяк не вплине на виконання можливого рішення про знесення будинку будь-якої ступені готовності, якщо його визнають самочинним.

Конфлікт міської ради та забудовника ТОВ «МС-МК 8» триває з початку червня. Тоді виконавчий комітет скасував містобудівні умови та обмеження на будівництво багатоповерхівки на вул. Малоголосківській, 12Б через численні порушення.

Заступник міського голови з містобудування Любомир Зубач зазначив, що МУО видали на 60% забудови земельної ділянки, однак забудовник фактично зайняв 90% території – замість підземного паркінгу він збудував наземний. Окрім того, частина ділянки, якою користується забудовник, є міською землею. Тут проходять червоні лінії, планується магістраль, а інвестор використовує її під заїзд. За словами Любомира Зубача, суміжну ділянку, попри зауваження управління земельних ресурсів, додатково передали компанії з ініціативи депутата Львівської міської ради Любомира Босаневича.

Не погоджуючись з рішенням виконкому, забудовник пішов до суду для з’ясування його законності. Всередині липня Львівський окружний адміністративний суд «поновив» компанії містобудівні умови та обмеження, у такий спосіб підтримавши забезпечення позову.

Нагадаємо, компанія «МС-МК 8» отримала містобудівні умови та обмеження у вересні 2018 року, а через десять місяців інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові видала дозвіл та виконання будівельних робіт. Висота майбутньої багатоповерхівки повинна становити 33,70 метрів, однак на момент скасування МУО було зведено лише три поверхи.

Власником компанії «МС-МК 8» є Андрій Мазур. Він протягом 2016-2019 років був директором компанії «МС Імперіал». Це підприємство побудувало житловий комплекс «Хмельницький парк» на самовільно захопленій ділянці (вул. Богдана Хмельницького, 230а). У 2017 році суд дозволив Львівській міській раді та забудовнику укласти мирову угоду та узаконити будівництво. Згідно з нею, компанія зобов’язалася передати міській раді 39 квартир.

Ще одна фірма Андрія Мазура – ТОВ «Імперіал Град» − також будує в районі Під Голоском. Відповідні МУО фірма отримала у серпні 2018 року на основі детального плану території, яким міська рада змінила садибну зону на територію багатоповерхівок.

Проти такої зміни виступили мешканці цього району ОСББ «Малоголосківська 8д», які подали в суд на виконавчий комітет. У жовтні 2019 року Восьмий апеляційний адміністративний суд скасував цей детальний план. Наразі він є нечинним, однак міська рада планує виграти цю справу. Також мешканці намагалися скасувати містобудівні умови та обмеження «Імперіал Град», однак безуспішно.

Район Під Голоском належить до найбільш проблемних районів Львова...Саме тут виконавчий комітет Львівської міської ради протягом семи років видавав МУО на будівництво багатоповерхівок попри відсутність будь-якої інфраструктури. Після численних протестів мешканців лише в кінці травня цього року виконком запровадив мораторій на будівництво в цьому районі.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

«Rapid Trident 2020»: американські «Скопи» у небі Львівщини. Відео

Коментар

Блоги

Василь Чорний

Шанс на нове дихання

Михайло Цимбалюк

Держбюджет-2021: чернетка з дірою і ставками на нові борги та інфляцію

Мирослав Дністрянський

Про Європейську цивілізацію і Середньовіччя

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: