• Головна
 • Новини
 • У Львові прооперували недоношеного триденного хлопчика з рідкісною патологією

05.10.2021, 15:32

У Львові прооперували недоношеного триденного хлопчика з рідкісною патологією

Лікарі Львівської дитячої лікарні на Орлика прооперували недоношеного трьохденного хлопчика з рідкісною патологією – екстрофія сечового міхура.

Про це йдеться на Фейсбук-сторінці лікарні.

Зі слів завідувача урологічного відділення лікарні Тараса Вівчарівського, останній раз такий випадок у МДКЛ оперували близько 7-ми років тому, в загальному ж у Львівській області народжується одна дитина в рік з даною патологією, але оперативні втручання в період новонародженості проводять зазвичай за кордоном.

Екстрофія сечового міхура – це відсутність передньої черевної стінки у місці розташування сечового міхура дитини, розщеплення сечового міхура, його шийки та уретри, розходження лонних кісток тазу. Дефект між лонними кістками становив 3 см.

Лікарями була проведена пластика сечового міхура з місцевих тканин, відновлено цілісність тазового кільця. Завдання полягало в тому, щоб звести таз не ламаючи лонні кістки і тим самим уникнути багатьох проблем зі здоров’ям у майбутньому – проблем із ходьбою, прямою кишкою, проблем ламання кісткового тазу тощо. Тому таке оперативне втручання проводиться до 3-ох днів від народження дитини.

Операція тривала близько 4-ох годин і була складною, адже трьохденній дитині вагою 2100 кг пережити такий великий об'єм оперативного втручання і загального знечулення є досить складно. На сьогоднішній день дитина перебуває у реанімації новонароджених та недоношених дітей, вже самостійно дихає та харчується.

Оперативне втручання провели команда лікарів-урологів: Тарас Вівчарівський, Роман Собечко та Людмила Рудоман, лікар – анестезіолог Роман Мокрий, медична сестра Ніна Лопушанська.

 • ,
 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  У с. Розвадові Стрийського району вантажівка врізалась в АЗС. Відео

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  Країна без розвідників

  Мирослав Дністрянський

  Про модернізацію українського культурного середовища як геополітичну потребу

  Наталя Тимчій

  Імітація чи навчання: у Львові обурені введенням дистанційного навчання в початковій школі

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: