• Головна
 • Новини
 • У Львові почали приймати іспити на визначення рівня володіння державною мовою

12.08.2021, 09:29

У Львові почали приймати іспити на визначення рівня володіння державною мовою

Львівський національний університет ім. Івана Франка став першою уповноваженою установою у Львові, де можна скласти іспит на визначення рівня володіння державною мовою та отримати відповідний сертифікат.

Про це пише "Еспресо.Захід" із посиланням на в.о. декана філологічного факультету ЛНУ Романа Крохмального.

"З набуттям чинності закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної" сертифікат про рівень володіння державною мовою є обов'язковим для державних службовців, які планують брати участь у конкурсах, – каже Роман Крохмальний. – Відтак університет підписав договір про співпрацю з Національною комісією зі стандартів державної мови, тож ми стали першим майданчиком у Львівській області, де можна скласти такий іспит. Минулого тижня у нас пройшло дві сесії, тобто загалом склали іспит 60 осіб. Сьогодні вже пройшло три сесії. Минулого тижня змінили умови проходження іспиту, тож тепер для громадян України він триває лише 30 хв., тоді як раніше – дві години".

Іспит проходить в університетській аудиторії, але в онлайн-режимі. Наразі одночасно можуть складати 30 осіб, однак, за словами Романа Крохмального, за потреби цю кількість можна збільшити вдвічі.

"Скільки саме осіб зареєструвалося на складання іспиту, ми не знаємо, адже реєстрація відбувається на сайті Нацкомісії. Якщо хтось не склав іспиту, то повторно може зареєструватися лише через чотири місяці. Це ж стосується і тих, хто зареєструвався, але не прийшов у визначений час", – каже Роман Крохмальний.

Громадянам України за складання іспиту та отримання сертифікату платити не треба, натомість для осіб, які хочуть набути українського громадянства, сертифікат платний.  

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  "Підслушка" у квартирі журналіста - це свідома робота на поразку України

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  ЄС потрібно запровадити санкції проти російської металургії, гроші з якої спрямовують на фінансування війни проти України

  Василь Чорний

  Медійники зі всієї України пройшли тренінги з безпеки та домедичної підготовки

  Мирослав Дністрянський

  ПРО МОЖЛИВУ РЕАКЦІЮ-ВІДПОВІДЬ ДЕМОКРАТИЧНОГО СВІТУ НА ОСТАННІ АГРЕСИВНІ ДІЇ ПУТІНСЬКОГО РЕЖИМУ

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: