07.01.2021, 11:12

У Львові організували святковий обід для нужденних

В Українському Католицькому Університеті 6 січня організували святковий обід для потребуючих. На "Вифлеємську гостину" запросили сотню людей, які через різні життєві обставини не можуть відчути атмосферу Різдва у родинному колі. Вони змогли спільно помолитися, заколядувати та покуштувати традиційні святкові страви.

Про це пише Суспільне.

Пісні страви для людей готували 10 кухарів. Зварили 70 літрів борщу, 40 кілограмів голубців та 50 кілограмів куті.

"Готуємо все стандартне — те, до чого звикли люди. Це вінегрет, голубці з картоплею, борщок, смажена риба, рис з овочами. Тобто усі страви, які б готувала собі вдома людина, якби мала таку можливість. На жаль, ті люди, які прийдуть сьогодні, вони такої можливості не мають, тому ми робимо все, щоби вони відчули це свято", — розповіла шеф-кухарка Катерина Бажина.

В Українському Католицькому Університеті така вечеря для потребуючих, безпритульних та самотніх людей відбувається щороку. Цьогоріч через карантинні обмеження запросили менше людей.

"Цього року в силу карантинних обмежень ми маємо 104 посадкових місця, також ми маємо на виніс, якщо буде більше людей, бо ми їх не зможемо прийняти", — розповів співорганізатор "Вифлеємської гостини" Роман Хмизюк.

Організувати свято і створити родинну атмосферу Різдва для потребуючих львів’ян допомагають волонтери.

"Їм і допомога потрібна, але їм потрібне спілкування. Вони приходять сюди, вони спілкуються, вони розповідають свої біди, вони говорять про своє життя", — каже волонтерка Віра Коваленко.

Свята Вечеря для потребуючих, як зазначають організатори, це давня традиція, яку започаткував ще митрополит Андрей Шептицький.

"І ми щороку, це вже 26-й рік, збираємо і запрошуємо потребуючих людей на ось таку гостину", — каже організатор "Вифлеємської гостини" отець Юрій Козловський.

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  49-річний онук зґвалтував свою 91-річну бабусю

  Коментар

  Блоги

  Василь Чорний

  Про першого українця, який вакцинувався Pfizer у США

  Галина Козяр

  Ми створили проект реабілітації психологічного здоров’я громадян, які постраждали від  коронавірусу

  Мирослав Дністрянський

  Бліцкригу не вийде, Росія у випадку відкритої війни зазнає величезних втрат

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: