• Головна
 • Новини
 • У Львові бракує грошей на повноцінне харчування пацієнтів психіатричної лікарні

06.09.2019, 17:10

У Львові бракує грошей на повноцінне харчування пацієнтів психіатричної лікарні

Співробітники Департаменту реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини разом з представниками громадськості здійснили повторний моніторинговий візит до Комунального неприбуткового підприємства Львівської обласної ради «Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня».

Про це повідомили на сайті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

З моменту попереднього візиту відбулися деякі позитивні зміни: частково замінено матраци на ліжках, оновлено запаси постільної білизни. У закладі на виконання рекомендації Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини організовано на належному рівні застосування фізичного обмеження осіб, які страждають на психічні розлади. Крім цього, у лікарні наразі працюють три соціальні працівники, які вирішують соціальні питання пацієнтів: розшук родичів, оформлення документів, що підтверджують особу.

Однак залишаються невирішеними важливі проблеми щодо тривалого перебування хворих на психічні розлади (іноді від 3 до 10 років, подекуди і довше), неможливості влаштування до інтернатних установ пацієнтів, яким не протипоказано проживання в таких установах.

У психіатричній лікарні існують обмеження щодо користуванні пацієнтів телефонами. Відсутні умови для перебування маломобільних пацієнтів ( недостатня кількість поручнів у кімнатах санітарного призначення, приміщення не облаштовано пандусами). Пацієнти недостатньо часу перебувають на свіжому повітрі.

Через нестачу фінансування, харчування пацієнтів не є різноманітним та збалансованим (в основному каші та супи).

Катастрофічною проблемою залишається відсутність фінансування на здійснення капітальних ремонтів приміщень лікарні, які побудовані у кінці ХІХ століття. Тому зазначена проблема потребує уваги з боку Львівської обласної ради.

За результатами моніторингового візиту будуть підготовлено акти реагування Уповноваженого до Львівської обласної ради та обласної державної адміністрації.

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Кличко наочно показав ефективний спосіб перевиховання вандала

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  Що робити з Львівським аеропортом?

  Наталя Тимчій

  Могильники Львівської агломерації

  Іван Стецькович

  Про газ, телевізор і не лохів

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: