• Головна
 • Новини
 • У Львівському аеропорту прикордонники не пустили 4 турків в Україну і пояснили чому

19.01.2020, 10:54

У Львівському аеропорту прикордонники не пустили 4 турків в Україну і пояснили чому

У соціальній мережі «Фейсбук» набув розголосу випадок, який стався у міжнародному пункті пропуску «Львів - аеропорт». Чотирьох громадян Республіки Туреччини, які начебто прямували на підприємство легкої промисловості, що у Рівному (для навчання колективу), ніби незаконно були не пропущені до України.

Про це повідомили прикордонники.

Отже, за їхніми словами, вранці 13 січня рейсом Стамбул - Львів до України прибули чотири громадянина Республіки Туреччини. Під час заходів прикордонного контролю співробітники Держприкордонслужби провели з ними додаткові перевірочні заходи, оскільки вони відвідували нашу державу вперше.

За результатами співбесіди, яка проводилася за участі інших носіїв турецької мови, встановлено, що громадяни Туреччини прибули начебто для працевлаштування, однак жодної інформації про роботодавця, запрошення чи інший документ від нього вони надали.

Крім того, не мали підтвердження про бронювання житла та зворотного квитка, а рівень фінансового забезпечення на час перебування в Україні не відповідав визначеному законодавством.

Вказали лише номер мобільного телефону «зустрічаючої особи», за яким відповів інший громадянин Туреччини, що на той момент не був в аеропорту.

Чоловік вказав ще один номер телефону, за яким мали прояснити ситуацію, але номер виявився недійсним.

Взявши до уваги встановлені обставини, відповідно до ст. ст. 8, 14 Закону України «Про прикордонний контроль», відносно чотирьох громадян Республіки Туреччини було прийнято рішення про відмову в перетинанні державного кордону України, про що їм було доведено турецькою мові за участі перекладача.

Громадяни Республіки Туреччини після доведення їм рішення про відмову в перетинанні державного кордону України отримали відповідний документ.

Ввечері вони повернулися до Туреччини.

Надвечір того ж дня в аеропорт прибули представники підприємства легкої промисловості. Вони переконували скасувати рішення та заявляли, що турків запросили на співбесіду для працевлаштування і показали прикордонникам запрошення для не пропущених громадян Туреччини, яке було датоване 13 січня, тобто днем прильоту іноземців, а не оформлене завчасно.

Слід відзначити, що представник підприємства на своїй сторінці у соцмережі повідомили, що іноземці прибули навчати працівників роботі на новому обладнанні, а не на співбесіду і не щоб працювати. Також він звинуватив офіцера ДПСУ в некомпетентності і натякнув на вимагання з іноземців хабара, хоча прикордонниця спілкувалася з іноземцями англійською та турецькою мовами, апелювала до актів законодавства, все відбувалося у присутності інших осіб.

Також керівник підприємства оприлюднив інформацію, що прикордонники ігнорували представників підприємства, хоч правоохоронці особисто з ними спілкувалися, що підтверджується відеозаписом.

Ще одна неправда в його публікації, що громадян Туреччини повернули бюджетним коштом. Насправді вони відбули в Стамбул коштом авіакомпанії. На жаль, змушені констатувати: прикордонники виконали свій службовий обов’язок згідно з інструкціями та вимогами законодавства, а натомість отримали безпідставні звинувачення у порушенні закону.

Фото з відкритих джерел 

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Біля Полтави сталися сутички правоохоронців з мітингувальниками, що проти розміщення евакуйованих

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  Що робити з Львівським аеропортом?

  Наталя Тимчій

  Могильники Львівської агломерації

  Іван Стецькович

  Про газ, телевізор і не лохів

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: