• Головна
 • Новини
 • У Львівській області загроза соціальної напруги - у громадах нема коштів на зарплату

09.04.2021, 08:23

У Львівській області загроза соціальної напруги - у громадах нема коштів на зарплату

У 23-х територіальних громадах Львівської області на ліквідацію дефіциту коштів на оплату праці працівників бюджетної сфери вже розроблені заходи на загальну суму 132,2 млн гривень. Зокрема, в бюджетах Бісковицької територіальної громади повністю ліквідовано дефіцит, у Добротвірській, Сокальській та ще у 16-ти громадах - суттєво зменшено. Загалом дефіцит коштів на оплату праці знизився майже на 37 млн гривень.

Про це повідомили у Львівській ОДА.

Жодних заходів ще не заплановано органами місцевого самоврядування  Новояворівської та Комарнівської територіальних громад.

Разом з тим, департамент фінансів Львівської ОДА інформує, що у 25-ти територіальних громадах місцеві бюджети затверджені з дефіцитом коштів на оплату праці працівників бюджетної сфери.

«Звичайно, ми розуміємо, що значний обсяг дефіциту в деяких місцевих бюджетах утворився через некоректну формулу розподілу освітньої субвенції. І над цим ми вже працюємо. Проте, більшість територіальних громад не мають обґрунтованих причин для утворення дефіциту», - повідомив директор департаменту фінансів ЛОДА Олег Демків.

Окрім того, місцеві бюджети додатково потребують понад 18 млн грн на оплату комунальних послуг.

Тому у департамент фінансів Львівської ОДА наголошують: щоб уникнути соціальної напруги серед працівників бюджетної сфери, органам місцевої влади слід негайно виділити фінансові ресурси в бюджетах для подолання дефіциту та неухильно забезпечити виконання заходів щодо його ліквідації.

Довідка.

У Львівській області утворено 7 районів та 73 територіальні громади. Загалом фінансова система області налічує 81 місцевий бюджет, з яких 74 (обласний та 73 бюджети територіальних громад) мають прямі відносини з державним бюджетом.

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  49-річний онук зґвалтував свою 91-річну бабусю

  Коментар

  Блоги

  Василь Чорний

  Про першого українця, який вакцинувався Pfizer у США

  Галина Козяр

  Ми створили проект реабілітації психологічного здоров’я громадян, які постраждали від  коронавірусу

  Мирослав Дністрянський

  Бліцкригу не вийде, Росія у випадку відкритої війни зазнає величезних втрат

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: