• Головна
 • Новини
 • У ЛОДА хочуть поділити 360 млн ДФРР до призначення нового голови

14.01.2020, 14:33

У ЛОДА хочуть поділити 360 млн ДФРР до призначення нового голови

Левову частку грошей знову планують використати на округи Дубневичів

Обласна комісія з розподілу коштів Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР) найближчим часом розподілить 360 млн грн, які передбачені для Львівщини у 2020 році. Така сума затверджена у держбюджеті на будівництво об’єктів соціальної інфраструктури. При цьому перелік цих об'єктів сформований чинними посадовцями ЛОДА і облради так, що найбільше коштів уже шостий рік поспіль можуть отримати Пустомитівський, Городоцький, Мостиський та Самбірський райони, які є виборчими округами братів Дубневичів, а деякі райони в результаті не отримають нічого.

Про це Zaxid.net підтвердили одразу два посадовці ЛОДА – в.о. голови ЛОДА і співголова комісії з розподілу коштів ДФРР Василь Лозинський та т.в.о. директора департаменту економічної політики ЛОДА Степан Куйбіда (син колишнього мера Львова Василя Куйбіди), які не бачать у такому розподілі нічого поганого.

Важливо і те, що раніше проекти на фінансування з ДФРР відбирали на конкурсі, але цього року в ЛОДА пропонують не набирати нових проектів, а фінансувати так звані «перехідні об’єкти», роботи на яких розпочаті у минулі роки. Василь Лозинський пояснив, що такою є рекомендація Мінрегіону. Пріоритетними будуть школи, садочки та стадіони, як це задекларовано керівником уряду.

«Є бачення Мінрегіону у 2020 році зменшити розпорошення коштів, щоби усі об’єкти були пускові. На Львівщині близько є 37 об’єктів, які плануємо фінансувати у 2020 році. Щоб ви зрозуміли, в області є 190 довгобудів на майже 6 млрд грн. А ресурс, який область отримає на цей рік – 360 млн грн. Розділити 360 млн грн на всі 190 довгобудів – важко», – пояснив Лозинський. Він не бачить нічого поганого у тому, що значна частка коштів знову перепаде згаданим районам з округів братів Дубневичів. Усе через те, каже він, що ці райони більш активні, ніж інші.

«Є райони більш активні і природньо, що у них є більше проектів, які можуть реалізовуватися, а є такі, які подають два-три чи п’ять і потім кажуть, що у них немає [профінансованих] проектів», – аргументує Лозинський.

«Якщо говорити про розподілення коштів по районах, то, мабуть, зараз буде збережений невеличкий дисбаланс. Ми будемо завершувати ті об’єкти, які розпочалися. Мені видається, що не потрібно витримувати комуністичну політику, що давайте поділимо всім порівну. Давайте завершимо те, що розпочали, а тоді будемо дивитися», – погоджується з позицією Лозинського Степан Куйбіда.

У суботу, 11 січня, у Львівській ОДА вже було заплановано засідання комісії, на якій планували затвердити список об'єктів, на які підуть кошти ДФРР у 2020 році, однак воно не відбулося. Як пояснив Степан Куйбіда, не було кворуму, однак комісію планують провести протягом найближчого тижня. «Ми будемо робити все для того, щоб обсяги коштів були затверджені і відповідні матеріали передані до профільного міністерства», – заявив він.

Цього року кошти хочуть розподілити якнайшвидше, попри те, що наразі Львівщина не має призначеного голови ОДА. Зі слів Куйбіди, такий поспіх із розподілом коштів ДФРР пов’язаний з тим, що «ми не хочемо робити помилок, які робили раніше», коли кошти затверджували пізно і були ризики їх неосвоєння. А от коли, мовляв, буде новий керівник ЛОДА, за бажанням він згодом зможе внести свої корективи.

«Я не маю інформації, що він буде призначений. Те, що якась кандидатура пройшла погодження у Кабміні – це не зобов’язує президента призначити голову ЛОДА», – вважає Степан Куйбіда. При цьому він відмовилися надати список «перехідних об’єктів», на які планують скерувати кошти, пояснивши, що той буде оприлюднений лише після затвердження комісією з розподілу коштів ДФРР.

Зі слів Василя Лозинського, дедлайн, коли область має затвердити переліки і подати у міністерство – кінець січня, але може бути і швидше. «Нового керівника ЛОДА чекаємо всі, але не може адмінстрація перестати працювати. Тому якщо буде доручення від Мінрегіону на завтра чи післязавтра подати ці переліки, зрозуміло, комісія буде скликана і це буде зроблено», – сказав він.

Як стало відомо видання, комісія 11 січня не зібралася, оскільки не всі її члени погоджуються з таким розподілом коштів, коли левову їх частку вкотре отримають так звані пріоритетні райони з виборчих округів Дубневичів. Але найближчим часом це цілком може статися, зважаючи на те, що на сьогодні вирішальна роль в обласній комісії, яка затверджує перелік об’єктів, належить представникам БПП та людям, наближеним до Дубневичів та чинного голови Львівської облради Олександра Ганущина. Комісія складається із 15 членів. ЇЇ співголовою, окрім Василя Лозинського, також є перший заступник голови Львівської облради, представник НРУ Богдан Гагалюк.

Зазначимо, кошти з ДФРР на проекти надаються з 2015 року. Протягом усього цього часу пріоритетне фінансування мають згадані райони з виборчих округів Ярослава і Богдана Дубневичів, отримуючи понад 40% коштів із загальної суми, яка виділяється на Львівщину. Таким чином брати Дубневичі забезпечують собі надійний ґрунт для піару на майбутніх виборах, усе збудоване й зремонтоване видають як особисту заслугу, а згадані кошти дуже часто освоюють наближені до них фірми.


 

 • ,
 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  49-річний онук зґвалтував свою 91-річну бабусю

  Коментар

  Блоги

  Василь Чорний

  Про першого українця, який вакцинувався Pfizer у США

  Галина Козяр

  Ми створили проект реабілітації психологічного здоров’я громадян, які постраждали від  коронавірусу

  Мирослав Дністрянський

  Бліцкригу не вийде, Росія у випадку відкритої війни зазнає величезних втрат

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: