• Головна
 • Новини
 • У Брюховичах, неподалік місця загибелі, постане пам’ятник Володимирові Івасюку

21.02.2020, 15:11

У Брюховичах, неподалік місця загибелі, постане пам’ятник Володимирові Івасюку

Пам’ятник українському композитору Володимирові Івасюку вже готовий. Із робіт залишилось лише підготувати постамент, на якому він стоятиме.

Виготовив пам’ятник львівський скульптор, брюхівчанин, депутат Брюховицької селищної ради Любомир Кукіль.

Про це пише Дивись.info з посиланням на Брюховицьку селищну раду.

«Ідея поставити пам’ятник Володимиру Івасюку в Брюховичах вперше з’явилася 17-18 років тому, коли мером Брюхович був Іван Сало. Тоді я зустрівся з фотохудожником Любомиром Крисою — чоловіком рідної сестри Володимира Івасюка Галини. У нього було багато документів та фотографій композитора, з якими я детально ознайомився. Роботу над проєктом було розпочато з ескізу фігури Володимира Івасюка із скрипкою на грудях. Від Любомира Криси я дізнався, що батько композитора хотів, щоби пам’ятник представляв собою фігуру з скрипкою на серці. Врешті, глиняна модель фігури була готова, але до завершення так і не дійшло, і пам’ятник ми розібрали.

Освячення місця встановлення пам’ятника біля Народного дому Брюховичів відбулася ще 2013 року.

Два роки тому вже чинний селищний голова Володимир Доманський запропонував заново розпочати роботу над пам’ятником. Приблизно в час річниці зникнення Володимира Івасюка (26 квітня – 18 травня) бронзовий пам’ятник буде готовий до встановлення», – розповів Любомир Кукіль.

Пам’ятник виконаний з бронзи, постамент – з граніту. «Це давня ініціатива брюховицької громади – поставити пам’ятник Володимирові Івасюку власне у Брюховичах, оскільки тут, у лісі, було знайдено його тіло.

Останні п’ять років поступово збирали кошти для втілення цієї ідеї. Частину коштів зібрали місцеві громадські організації – «Разом до змін», «Наші Брюховичі», «Фундація «Перспектива», «Рідні Брюховичі». Основну частину грошей виділено з селищного бюджету торік – 545 тис. грн.», – повідомив селищний голова Брюхович Володимир Доманський.

 

 • ,
 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  На Львівщині авто зіткнулось із вантажним потягом, загинула жінка. Відео

  Коментар

  Блоги

  Василь Чорний

  Стратегія-2030, громада без старост та равликова ферма

  Мирослав Дністрянський

  Підрозділи «Укрзалізниці» треба перейменувати, бо такі назви – це просто сором

  Михайло Цимбалюк

  У нас проблеми, і університет майбутнього нам не допоможе

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: