• Головна
 • Новини
 • Турецькі вчені розробили тест, який визначає штами COVID-19

04.05.2021, 12:59

Турецькі вчені розробили тест, який визначає штами COVID-19

В Ізмірському економічному університеті, що на заході Туреччини, розробили тест, який за три години визначає «британський», «південноафриканський» та «бразильський» штами COVID-19.

Про це повідомив заступник завідувача кафедри біомедичної інженерії, доцент Осман Долука, пише Громадське.

Діагностичний набір, який учені створюють у співпраці з університетом та компанією Genz Biotek, аналізує послідовності генів коронавірусу на основі спеціального програмного забезпечення. Оцінка результатів ПЛР-тесту дає зрозуміти, чи є проба, відібрана у пацієнта, одним із трьох відомих світу штамів — «південноафриканським», «бразильським» або «британським».

«Ми виявляємо коронавірус методом ПЛР. Під час проведення тесту досліджується невелика частина РНК вірусу… Інтерпретуючи результати ПЛР за допомогою розробленого нами програмного забезпечення, легко можна зрозуміти, чи є зразок, відібраний у пацієнта, певним штамом вірусу», — розповів він.

Для отримання результату потрібно три години. Науковець запевняє, що штами коронавірусу успішно виявили протягом першого експерименту, який тривав у квітні 2021 року.

Зараз університет уже на завершальній стадії проєкту з розробки діагностичного набору. Учені почали його створювати 5 місяців тому.

Що відомо про штами коронавірусу?

Про новий різновид коронавірусу в середині грудня 2020 року повідомив міністр охорони здоров'я Великої Британії Метт Генкок. Пізніше стало відомо, що новий штам в Англії виявили ще у вересні 2020 року в одного з пацієнтів, але тоді ситуації не надали належного значення.

Відомо, що цей штам коронавірусу є заразнішим, ніж інші. Також учені підтвердили, що «британський» штам на 64% смертоносніший за попередні варіанти вірусу.

«Південноафриканський» штам виявили наприкінці 2020 року південноафриканські дослідники. Новий різновид коронавірусу став головною причиною другої хвилі COVID-19 у країні — на початку січня 2021-го кількість нових випадків інфекції в ПАР перевищила 21 тисячу щодня.

Дані клінічних випробувань двох вакцин від COVID-19 показали, що зафіксований у Південній Африці новий штам коронавірусу стійкіший до антитіл, які формуються після щеплення окремими вакцинами.

Фото - Ізмірський економічний університет

 • ,
 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  49-річний онук зґвалтував свою 91-річну бабусю

  Коментар

  Блоги

  Василь Чорний

  Про першого українця, який вакцинувався Pfizer у США

  Галина Козяр

  Ми створили проект реабілітації психологічного здоров’я громадян, які постраждали від  коронавірусу

  Мирослав Дністрянський

  Бліцкригу не вийде, Росія у випадку відкритої війни зазнає величезних втрат

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: