На концерти Астора П’яццоли емоційну, завжди молоду духом публіку не треба особливо запрошувати – шанувальники його творчості на такі вечори йдуть охоче, бо знають, який драйв, яка радість збентежить душу. Руки будуть рухатися в такт мелодіям, а ноги відриватимуться від підлоги, готові зірватись у танець. На П’яццолу в репертуарі філармоній часом треба почекати.
Однак у ці дні Астор не в дефіциті. Його музику пропонують кілька сцен. Головна причина - столітній ювілей. Вогниста, бурхлива концертна діяльність зупинила серце композитора двадцять років тому, а нам його музика уприємнює та продовжує життя. Це поціновувачі творчості П’яццоли відчують 14 березня у Львівській національній філармонії.
Цього композитора ще за життя називали Великим Астором. Як багато важить любов народу до своєї музики і того, хто її творить! А писав композитор танго – танець, який обожнювали в Аргентині.
Син італійських емігрантів, Астор народився в Аргентині. Дитинство провів у Нью-Йорку, а музичну освіту здобував у Парижі – у знаменитої композиторки і диригентки Наді Буланже. Вона вміла виявляти таланти. Десятки її учнів стали знаменитостями, серед них - Д. Гершвін, З. Краузе, В. Кіляр, Л. Бернстайн, В. Косма… А юнакові зі Срібної країни порадила: пиши танго, це - твоє. Він послухав, не побоявся бути банальним. Зрештою, талант і добра освіта не дозволили б цього. Він здобув світову славу, піднявши цей пристрасний танець на вищий щабель, і дав нове життя для танго, як колись Йоганн Штраус - для вальсу. П’яццола додав у танго елементи джазу, якого наслухався в Нью-Йорку; дещо з класичної музики, яку вивчав у Парижі; мелодіям - багатшу гармонію; ввів дисонанси, поєднав швидкі й повільні ритми. Його стиль - неповторний, впізнаваний. Його запальні твори призначені не тільки для танцю, а й для слухання, як класична музика. До речі, П’яццола – автор оперети «Maria de Buenos Aires».
Однак, у Львівській національній філармонії будемо насолоджуватись нашими найулюбленішими, найвідомішими танго. У концерті почуємо і побачимо улюблений інструмент А.П’яццоли - бандонеон, який зазвучить у виконанні заслуженого артиста України Ігоря Саєнка (Київ). Артисти симфонічного оркестру (струнні , арфа,ударні, фортепіано) із солістом, заслуженим артистом України Марком Комоньком виступлять під орудою заслуженого діяча мистецтв України Володимира Сивохіпа.
Надія Труш
За темою
- Філармонія запрошує на новорічні концерти
27.12.2022, 17:03
- Львівщину чекають 10 днів і 10 проєктів від Міжнародного Фестивалю Сучасної Музики «Контрасти»
27.09.2021, 16:55
- Національний симфонічний оркестр України виступить у Львові
08.09.2021, 13:22
- У Львові триває ювілейний фестиваль «Віртуози»: програма концертів
25.05.2021, 10:22
- 20 травня у Львівській філармонії розпочинається фестиваль «Віртуози»
12.05.2021, 09:49
Обговорення
Культура
ТОП
У Києві блогери знущалися над дівчатами під час стрімів: поліція проводитить обшуки
На Львівщині поліція спільно з військкоматами проведе рейди по розважальних закладах для актуалізації обліку військовозобов’язаних
Завтра Львів попрощається з Героєм Олегом Хмілем
На Львівщині правоохоронці викрили лікарів, які вимагали хабар у військовослужбовця
Україна перебуває напередодні дуже активної фази війни – розвідка
ФОТО
Відео

Львівські артилеристи зірвали ворожу атаку на позиції ЗСУ в районі Содедара, знищивши 25 вагнерівців в одній траншеї
Коментар
Блоги

Михайло Цимбалюк
ЄС потрібно запровадити санкції проти російської металургії, гроші з якої спрямовують на фінансування війни проти України

Василь Чорний
Медійники зі всієї України пройшли тренінги з безпеки та домедичної підготовки

Мирослав Дністрянський
ПРО МОЖЛИВУ РЕАКЦІЮ-ВІДПОВІДЬ ДЕМОКРАТИЧНОГО СВІТУ НА ОСТАННІ АГРЕСИВНІ ДІЇ ПУТІНСЬКОГО РЕЖИМУ