• Головна
 • Новини
 • Світовий банк радить зупинити «надто стрімке» зростання «мінімалки» в Україні

15.07.2019, 17:17

Світовий банк радить зупинити «надто стрімке» зростання «мінімалки» в Україні

У Світовому банку вважають, що Україні варто зупинити стрімке зростання мінімальної зарплати до завершення основних структурних реформ в економіці.

Про це в інтерв'ю DT.UA заявила економіст представництва Світового банку в Україні Анастасія Головач.

За її словами, підвищення "мінімалки" без збільшення продуктивності праці призводить до того, що попит збільшується набагато швидше, ніж пропозиція встигає на нього відреагувати.

Головач нагадала, що у 2017 році мінімальну зарплату фактично подвоїли, а у 2018 році - збільшили ще на 30%. Крім того, і вчителі, і лікарі отримали додаткові секторальні надбавки.

"У результаті, заробітна плата в держсекторі як відсоток від ВВП зросла з 9,6 в 2016 році до 11 - в 2018 (це з урахуванням зарплат в секторі вищої освіти).

Якщо порівнювати з зіставними європейськими країнами, то і 9,6% - це багато, а 11 - це дуже багато. З одного боку, на ці витрати йдуть кошти, які могли б інвестуватися в інфраструктуру, а з іншого - вони формують попит в тих секторах, які не можуть забезпечити нам стійке економічне зростання і частково є факторами тиску на інфляцію", - розповіла вона.

Економіст підкреслила - якщо стимулювання внутрішнього споживання відбувається за рахунок держвитрат, то уникнути негативних наслідків практично неможливо.

"З одного боку, держава не має вільних коштів для інвестицій в економіку, а з іншого - вартість засобів для бізнесу також буде збільшуватися, обмежуючи і їх інвестиції", - зазначила Головач.

"Тому зараз дуже важливо зупинити стрімке зростання мінімальних зарплат до того моменту, поки не будуть завершені основні структурні реформи в економіці.

Крім того, будь-які підвищення заробітних плат і надбавок в державному секторі зараз теж небажані, оскільки в результаті вони призведуть до негативних наслідків для економічного зростання. Тобто чистий економічний ефект від них буде негативним, - обмежена кількість населення виграє від збільшення своїх доходів, тоді як інші економічні агенти постраждають", - заявила вона.

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  Економіка

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  «Я що – пам’ятник?» - Зеленський назвав власний бюст «жахом»

  Коментар

  Блоги

  Мирослав Дністрянський

  Україна вже перестала бути потужною індустріальною державою

  Андрій Вихопень

  На місці Мальського я почав би не з нарад

  Михайло Цимбалюк

  Прем’єр Гройсман вже приготував три конверти наступнику

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: