• Головна
  • Новини
  • Суходільський і Лопатинський спиртзаводи, що на Львівщині, продали за понад 110 млн грн

03.12.2020, 20:24

Суходільський і Лопатинський спиртзаводи, що на Львівщині, продали за понад 110 млн грн

Від приватизації двох спиртових підприємств Львівської області державна скарбниця поповниться на понад 100 мільйонів гривень. Зокрема, Суходільський і Лопатинський спиртові заводи пройшли процедуру приватизації, вже укладені відповідні договори. Прогнозовані надходження до бюджету - понад 110  мільйонів гривень.

Про це повідомили у Львівській ОДА.

«У Львівській області вже проведено 2 аукціони. Це Суходільський і Лопатинський спиртзаводи. Стартова ціна Лопатинського  - 18,7 млн грн, продали об’єкт за 50 млн грн. По Суходільському при стартовій ціні у 21,7 млн грн, об’єкт був проданий за 60,3 млн грн»,-  розповів начальник регіонального відділення Фонду держмайна України по Львівській, Закарпатській та Волинських областях Владислав Калинець.

Цього року також планують провести ще два аукціони по спиртових підприємствах. Це Воютицький спиртовий завод, який розташований у Самбірському районі, тут стартова ціна буде 32 млн грн. А також Великолюбінський спиртовий завод. Підприємство розташоване у Городоцькому районі. Його стартова ціна – 29 млн грн.

Аукціон по цих двох об’єктах запланували на середину грудня.

Як пояснив Владислав Калинець, усі спиртові підприємства, які проходять процедуру приватизації,  потребують капітального ремонту.

«Усі 4 спиртзаводи не працюють та знаходяться під охороною», - зазначив він.

Як пояснив директор департаменту економічної політики Львівської ОДА Степан Куйбіда такі об’єкти потребують значних коштів від держави для їх обслуговування. Окрім цього, приватизація недіючих спиртових об’єктів є кроком до детінізації галузі.

«Лише по спиртовій галузі держава на утримання таких низьколіквідних або неліквідних підприємств витрачає приблизно 100 млн гривень в рік. І це нонсенс. Окрім цього, що важливо, Україна - одна з країн, в якій приватний сектор не загосподарював дану галузь. Третім чинником є те, що сьогодні всі дуже чітко розуміють, що є певна тінізація на ринку спиртних напоїв, зокрема якщо говоримо про так званий харчовий спирт. І цей крок приватизації спиртових підприємств буде ще одним кроком з детінізації цієї галузі»,-  зазначив він.

Спеціалісти спиртової галузі вважають, що приватизація таких об’єктів, буде націлена в першу чергу на експортну діяльність.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

На Рівненщині зайнялась автоцистерна з бензином. Відео

Коментар

Блоги

Михайло Цимбалюк

Дев’ять кіл пекла для родин медиків

Андрій Вихопень

Багато львів'ян, котрим сьогодні за сорок, провели дитинство і молодість у "житлових" підвалах  

Мирослав Дністрянський

То коли ж було засновано Львівський університет?

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: