07.06.2020, 17:43

Стерненка викликають в СБУ для вручення підозри

За словами активіста, його звинувачуватимуть в умисному вбивстві нападника.

Одеського активіста Сергія Стерненка викликають у Службу безпеки України для вручення підозри у справі про напад на нього. Такий допис сам активіст залишив на своїй сторінці в Facebook, пише DT.

Захищаючись від двох озброєних нападників, активіст вдарив одного з них ножем, поранення виявилося смертельним. Напад на нього був не першим, під час двох попередніх він отримував різані рані та вогнепальне поранення.

"Мені підготували повідомлення про підозру за самозахист. Вже офіційно. Про це свідчить новий виклик в СБУ, який я сьогодні отримав. У виклику зазначено, що мене як свідка викликають для вручення повідомлення про підозру 9 червня о 10:00", - пише Стерненко.

За його словами, виклик отримано з порушенням норм Кримінального процесуального кодексу – адже згідно до статті 135, його має бути отримано за три дні до призначеної дати, втім, у випадку активіста мине лише два. Стерненко надіслав слідчому відповідь, що не може з'явитись з об'єктивних причин.

"За такий термін (враховуючи ще, що завтра вихідний) я не встигну підготуватись до вручення підозри та залучити захисників. Тому якщо їм потрібно, щоб я з'явився, нехай викликають на іншу дату, щоб я міг належним чином реалізувати своє право на захист", - пояснює він.

Підозру підготували по статті 115 Кримінального кодексу – умисне вбивство, стверджує Стерненко. Він вважає переслідування замовним, на яке погодився президент Володимир Зеленський, а виконавцями стали міністр внутрішніх справ Арсена Авакова та генеральна прокурорка Ірина Венедіктова.

Активіст закликав українців підтримувати не його, а право на самозахист: "Бо сьогодні його забирають у всіх нас", - додав він.

Повістка

Сергій Стерненко / Facebook

18 травня Стерненко прийшов на допит в СБУ, де його ознайомили з матеріалами справи про загибель Кузнєцова та оголосили, що він має у ній статус потерпілого. Сам активіст припустив, що йому мали оголосити підозру в умисному вбивстві, і завадили планам активісти, які вийшли під стіни слідчого управління СБУ.

Ексгенпрокурор Руслан Рябошапка заявляв, що його просили "вплинути" на розслідування справи, аби помститися активістові. А чинна генпрокурорка Ірина Венедіктова наголошувала на тому, що "підозра Стерненку буде в будь-якому разі". Питання лише у кваліфікації справи: умисне вбивство чи вбивство через самозахист.

Увечері 24 травня 2018 року на одеського активіста Сергія Стерненка напали неподалік від його будинку двоє зловмисників. Під час зіткнення активіст отримав ножове поранення руки, а один з нападників – смертельне поранення в область живота. Стерененко стверджує, що завдав поранення нападникам ножем, який відібрав у них же.

Під час нападу на Стерненка був убитий 25-річний Іван Кузнєцов. Другого нападника – 30-річного Олександра Ісайкула поліція відпустила в статуті свідка. Згодом йому оголосили підозру, однак у розшуковій базі СБУ його даних немає досі. Це був уже третій збройний напад на Стерненка. Під час першого він отримав різані рани, під час другого – вогнепальне поранення.

У жовтні 2019 року справу Стерненка передали до слідчого управління СБУ у зв'язку з можливою причетністю одеських поліцейських до організації нападу на активіста.

Стерненко та інші одеські активісти вважають, що за терором проти них стоять мер міста Геннадій Труханов та близькі до нього бізнесмен Володимир Галантерник і кримінальний авторитет Олександр Ангерт ("Ангел"), які фактично монополізували корупцію в Одесі. А місцева поліція і прокуратура фактично захищають інтереси цього угруповання.

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  «Rapid Trident 2020»: американські «Скопи» у небі Львівщини. Відео

  Коментар

  Блоги

  Василь Чорний

  Шанс на нове дихання

  Михайло Цимбалюк

  Держбюджет-2021: чернетка з дірою і ставками на нові борги та інфляцію

  Мирослав Дністрянський

  Про Європейську цивілізацію і Середньовіччя

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: