17.11.2020, 12:35

Споживання антибіотиків в Україні зросло в 40 разів

Через зростання безконтрольного споживання антибіотиків без призначення лікаря, показник резистивності до антибіотиків в Україні став одним з найвищих у світі.

Про це повідомив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко на засіданні Верховної Ради 17 листопада, - повідомило Суспільне. 

"Споживання антибіотиків в Україні у 2020 році в окремих групах зросло в 40 разів. В першу чергу мова йде про антибіотики, які купуються в аптечних мережах, в тому числі без призначення лікаря", – розповів Ляшко.

Безконтрольне споживання населенням антибіотиків, на думку МОЗ, матиме серйозні негативні наслідки для України

"В Україні один з найвищих показників резистентності до антибіотиків у світі. Причиною цього стало активне споживання антибіотиків населенням без призначення лікаря. Це знижує ефективність доступних методів лікування. Вже сьогодні, борючись з пандемією COVID-19, варто задуматися про довгострокові наслідки ситуації з антибіотиками", – зауважив Ляшко.

За словами заступника міністра охорони здоров'я, МОЗ взяло під контроль наявність антибіотиків у лікарських мережах з метою уникнення дефіциту

За даними МОЗ, в Україні наразі зберігаються наступні запаси антибіотиків:

  • Цефтріаксон – 1735 тисяч ампул,
  • Моксифлоксацин – 117 тисяч ампул,
  • Азитроміцин – 177 тисяч ампул.

"Крім того, на складах національного резерву зберігаються запаси меропенему та амоксиклаву, які будуть розподілятися по регіонах в разі появи дефіциту", – додав Віктор Ляшко.

Нагадаємо, МОЗ України "в найближчий перспективі" планує впровадити поетапний відпуск всіх рецептурних ліків за електронним рецептом. Щоб отримати електронний рецепт, пацієнт записується та приходить на прийом до сімейного лікаря, терапевта або педіатра, з яким у нього підписана декларація. Після цього лікар проводить прийом і виписує рецепт. Після перевірки номера телефону лікар виписує рецепт в електронній системі охорони здоров’я. Пацієнт йде у будь-яку зручну для нього аптеку, що бере участь у програмі "Доступні ліки". Називає працівнику аптеки номер рецепта та отримує ліки.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

Шаблі, шпаги, мечі, ножі вилучили працівники Галицької митниці

Коментар

Блоги

Мирослав Дністрянський

То коли ж було засновано Львівський університет?

Андрій Вихопень

Тепер ясно, для чого ввели карантин вихідного дня

Олександр Ярема

Відкритий лист до академіка, співавтора Конституції України Ігоря Юхновського

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: