• Головна
 • Новини
 • Спорудження Хресної дороги на ПопІвані відклали – поки не переконають громаду

08.06.2020, 15:11

Спорудження Хресної дороги на ПопІвані відклали – поки не переконають громаду

“Зважаючи на дискусію у соцмережах, яку викликала ідея створення Хресної дороги на шляху до вершини гори Піп Іван Чорногірський (Попіван), і різнополюсність її оцінок”, ПНУ прийняв рішення після створення мистецької частини проєкту не переходити до наступного етапу його реалізації.

Про це йдетться у заяві ПНУ, повідомляє пресслужба вишу.

Адже сама ідея проєкту має об’єднуюче значення, роблячи головний акцент на екуменізмі, формуванні поваги до Природи, яку подарував нам Творець і розвитку туризму в регіоні. Тож інформуємо, що університет не розпочне інфраструктурну частину проєкту, поки не сформує серед громадськості розуміння глибини його мети,- йдеться у заяві.

У виші наголошують, що університет розглядає Карпати, як цілісну екосистему. Внеском у збереження і дослідження екосистеми та безпеку туристичного руху на Чорногірському хребті стало створення Міжнародного наукового центру “Обсерваторія” за ініціативи Прикарпатського та Варшавського університетів. І на його базі буде створено науково-освітній центр з екологічного моніторингу транскордонних впливів.

Протягом останніх років обидва університети надають всебічну проєктну підтримку функціонуванню на вершині гори Явірницькому рятувальному посту управління ДСНС в області. Саме завдяки цьому підрозділу, який працює у стінах обсерваторії, “врятовано десятки людських життів та внаслідок системних інформаційних повідомлень відвернуто небезпеку загрози життю десяткам тисяч шанувальників гірського туризму”.

Проте є ще і інші напрями, – пише пресслужба ПНУ.  – Йдеться не тільки про збереження унікального біологічного і ландшафтного різноманіття, а про розвиток регіону завдяки туризму, а також про збереження культурної та духовної спадщини. Нагадаємо лише про окремі університетські проєкти. Багатотомні видання про сакральні пам’ятки Карпат – “Старожитності Гуцульщини”, “Великий Скит у Карпатах”, “Гошівська обитель Богородиці на Ясній Горі в Карпатах”, діалектологічна праця “Гуцульська діалектна лексика та фраземіка в українській художній мові”, спільний проєкт з університетами Аппалачі (США) “Гірська школа українських Карпат”, проєктування Нової редакції Програми Літопису природи для заповідників і національних природних парків та багато інших фундаментальних досліджень.

У ПНУ вдячні всім небайдужим за дискусію, оскільки “вона відкрила для нас нові проблеми, які потребують не емоцій, чи одноразових акцій, а системної, клопіткої і багатолітньої роботи з метою збереження екосистем Карпат”.

Наразі університет виходить з ініціативою інформаційно-просвітницького проєкту, метою якого стане “формування Особистості, яка буде не загрозою функціонування, а сприятиме природному розвитку екосистем Карпат”.

З цією метою виш розпочинає дискусію на сайті обсерваторії, відео курси для туристів-початківців і науково-популярні розповіді про духовну спадщину, минуле й сьогодення  жителів Карпат.

Запрошують усіх небайдужих.

 • ,
 • ,
 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Шаблі, шпаги, мечі, ножі вилучили працівники Галицької митниці

  Коментар

  Блоги

  Олександр Ярема

  Відкритий лист до академіка, співавтора Конституції України Ігоря Юхновського

  Мирослав Дністрянський

  Ситуація довкола КСУ показала: Зеленський втримає владу, якщо зуміє розгромити проросійські сили

  Василь Чорний

  Чи є життя після виборів

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: