• Головна
 • Новини
 • Сьогодні – Святого Духа, День народження християнської Церкви

08.06.2020, 09:44

Сьогодні – Святого Духа, День народження християнської Церкви

Тривають Зелені свята, сьогодні День Святого Духа.

Християни східного обряду сьогодні, 8 червня, відзначають свято Святого Духа, або ж Богодухів день — древнє християнське свято. Це свято, яке у народі також називають “Духів день” є особливим церковним святом на честь третьої Особи Трійці.

Як нагадує УНН, цей день в Україні є вихідним, бо слідує одразу за державним святом Трійці, яке завжди припадає на неділю.

Згідно з православним ученням, саме сходження Святого Духа на апостолів явило піклування Триєдиного Бога: Бог Отець творить світ, Бог Син спокутує людей від рабства дияволу, а Бог Дух Святий освячує світ через Церкву. У цей день заборонена будь-яка робота.

Свято Святого Духа відзначається за стародавньою християнською традицією українським народом та усім східним християнством (православ’ям, греко-католицизмом, старообрядництвом) на п’ятдесят перший день після Великодня, або у понеділок, що слідує за недільним днем Святої Трійці та П’ятидесятниці.

Тиждень після Трійці називається першою седмицею після П’ятидесятниці. Закінчується ж він неділею Всіх Святих і заговинами на Петрів піст, який цьогоріч триватиме з 4 червня по 12 липня.

Хрещення учнів Христа Святим Духом вважається Днем народження християнської Церкви – зі сходження Святого Духа на апостолів починається історія створення святої вселенської апостольської Церкви, від якої ведуть свій родовід усі християнські громади Землі. Святий Дух освячує Церкву і об’єднує віруючих, даючи їм можливість долучитися до Бога. Дар Святого Духа, який отримали апостоли у день П’ятидесятниці (ще одна офіційна назва свята), решта вірних отримують через таїнства хрещення і миропомазання.

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  «Rapid Trident 2020»: американські «Скопи» у небі Львівщини. Відео

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  Держбюджет-2021: чернетка з дірою і ставками на нові борги та інфляцію

  Мирослав Дністрянський

  Про Європейську цивілізацію і Середньовіччя

  Іван Стецькович

  Ремонт дороги Яворів-Грушів - Зеленському купили шуфлю, Або люби, Боже, правду!

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: