28.08.2020, 17:33
Сім’я Гандзюк вимагає від Мангера і Левіна - 23 мільйони моральної шкоди
Сім’я Катерини Гандзюк заявила цивільний позов до обвинувачених у її вбивстві голови Херсонської обласної ради Владислава Мангера і експомічника депутата Херсонської обласної ради Олексія Левіна з вимогою виплатити 23 млн грн моральної шкоди.
Як передає кореспондент Укрінформу, з відповідною заявою виступила у Дніпровському райсуді столиці у п’ятницю Ольга Веретильник - представниця батьків і цивільного чоловіка Гандзюк.
“Потерпілі оцінили завдану моральну шкоду у 23 мільйони гривень”, - оголосила вона.
За словами Веретильник, убивство Катерини Гандзюк є непоправною втратою для її родини. Крім цього, у процесі слідства обвинувачені робили заяви, які завдавали додаткових душевних і моральних страждань рідним загиблої.
Представниця сім’ї Гандзюк додала, що потерпілі постійно перебували у лікарні поруч з Катериною і були змушені залишити свою роботу та звичні заняття. Вони також витратили значну суму на оплату проїзду з Херсона до Києва і проживання у столиці.
Як повідомлялося, 28 липня прокуратура направила до суду обвинувальний акт щодо голови Херсонської обласної ради Владислава Мангера і експомічника депутата Херсонської облради Олексія Левіна за організацію нападу на Гандзюк.
Херсонську активістку Катерину Гандзюк 31 липня 2018 року облили сірчаною кислотою біля під'їзду її будинку в Херсоні. Опіками було уражено 40% тіла жінки. Вона перенесла кілька операцій, але 4 листопада того ж року померла.
11 лютого 2019 року Генпрокуратура оголосила голові Херсонської обласної ради Владиславу Мангеру підозру в організації вбивства Гандзюк. Суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю виходу під заставу у розмірі 2 млн 497 тис. 300 гривень, яку було внесено.
6 червня 2019 року п’ятьох безпосередніх виконавців нападу було засуджено на строки від 3 до 6,5 року позбавлення волі.
У січні 2020 року на території Болгарії затримали за організацію нападу на Гандзюк Олексія Левіна, помічника-консультанта депутата Херсонської облради.
16 березня Левіна екстрадували з Болгарії в Україну. На думку слідчих, Левін є ключовою фігурою, яка пов'язує виконавців і замовників нападу на Гандзюк. Він підозрюється в організації цього злочину, підбурюванні до його виконання, наданні інформації, зокрема, щодо місця проживання Гандзюк. У березні суд продовжив до 29 липня строк розслідування справи проти Левіна.
27 квітня Офіс Генпрокурора і СБУ оголосили про завершення слідства у справі про організацію нападу на Гандзюк.
11 червня Мангеру вручили постанову про поновлення досудового розслідування, а також клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
20 серпня Дніпровський районний суд продовжив до 18 жовтня 2020 року Манеру і Левіну запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою без можливості внесення застави.
За темою
- Венедіктова: У справі Гандзюк оголосили 18 підозр, більшість обвинувачених - за ґратами
04.11.2021, 17:22
- Вирок одному з фігурантів справи Гандзюк виявився умовним
16.10.2020, 18:11
- Справа Гандзюк: суд продовжив арешт Мангеру та Левіну
15.10.2020, 20:44
- Вбивство Гандзюк: підозрюваний вказав на Мангера і Левіна як на «замовника» і «виконавця»
01.10.2020, 17:11
- Офіс генерального прокурора направив до суду обвинувальний акт щодо Мангера
28.07.2020, 12:21
Обговорення
Суспільство
ТОП
Ексначальник Держпродспоживслужби Львівщини, затриманий за хабарництво, отримав нову посаду
Скандал з пандусом у Львові: сусід вибачився перед ветераном, конфлікт вичерпано
В Україну повернули тіла 503 загиблих оборонців
На Львівщині внаслідок зіткнення з вантажівкою загинули водій та пасажирка легковика
У центрі Львова затримали чоловіка за пограбування перехожого
ФОТО
Відео
рф завдала ракетного удару по Харкову: є десятки поранених
Коментар
Блоги
Богдан Козійчук
Про чистоту мови правничої
Богдан Козійчук
Правнича термінологія: проблеми стандартизації
Михайло Цимбалюк
Михайло Цимбалюк про владику Василя Семенюка