Посилення карантинних заходів, запроваджене в Україні з 8 до 24 січня з метою боротьби з поширенням коронавірусу, суттєво не вплине на курс гривні до долара, адже багато підприємств продовжують працювати, а кон’юнктура на зовнішніх ринках сприяє притоку валюти в країну. Про це заявив радник Президента України з питань економіки Олег Устенко.
«Обмежувальні заходи в основному стосуються діяльності у сфері послуг, але промислові та аграрні підприємства продовжують працювати. Також працює банківська система. Тому карантин не здійснить суттєвого впливу на курс валют в Україні», – зазначив Олег Устенко, - пише пресслужба президента України.
Він нагадав, що, за прогнозами Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, у 2021 році курс національної валюти може становити 28,6 грн/дол. А експерти очікують, що курс гривні в поточному році коливатиметься в межах 27-29,5 грн/дол.
Радник Президента зауважив, що на курс валюти в Україні впливає низка чинників. По-перше, це стан зовнішніх ринків, який зараз активно поліпшується. Зокрема, зростають ціни на ті групи товарів, які експортує Україна: метали й сільськогосподарська продукція. Це означає, що українські експортери почнуть завозити в країну більше валютної виручки. А додаткова пропозиція валюти на ринку створюватиме тиск на іноземні валюти та сприятиме зміцненню гривні.
По-друге, за словами Олега Устенка, приплив валюти в Україну збільшується завдяки кредитному ресурсу.
«Це можна простежити по зростанню міжнародних резервів України, які зараз найбільші за останні 10 років», – зауважив він.
Крім того, радник Президента України нагадав, що вже у новому році Міністерство фінансів залучило на двох аукціонах з розміщення ОВДП понад 17 млрд грн. Частина з них була номінована у валюті. Це означає, що частина покупців для придбання ОВДП заводили в країну валюту і конвертували її у гривню.
Таким чином, за словами Олега Устенка, створюються підстави для зміцнення національної валюти.
За темою
- Швеція надасть Україні 4 млрд євро та допоможе готувати пілотів для Gripen
17.04.2026, 16:50
- Україна розраховує на $686 млн від МВФ після перегляду програми в червні
15.04.2026, 14:35
- Один із найбільших фармзаводів Європи відкриють в Україні: коли стартує виробництво
10.04.2026, 16:19
- В Україні зросла інфляція: що у березні подорожчало найбільше
09.04.2026, 17:30
- Рада ухвалила закон про "промисловий безвіз" із Євросоюзом
07.04.2026, 17:56
Обговорення
Економіка
ТОП
Поблизу Львова 17-річна дівчина загинула під час катання на квадроциклі
На Київщині загинув 11-річний хлопчик: дитину засипало піском
У Львові 23-річний чоловік до напівсмерті побив 20-річного хлопця
На Прикарпатті у ДТП з маршруткою «Івано-Франківськ — Львів» загинув водій
У громаді на Львівщині ввели карантин через сказ: під наглядом люди та собаки
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні
Богдан Козійчук
Про молодіжні ради, закиди та приклад небажання вирішувати проблеми