• Головна
  • Новини
  • Середня зарплата в Польщі у секторі підприємств - 5 800 злотих

21.10.2021, 12:42

Середня зарплата в Польщі у секторі підприємств - 5 800 злотих

У Польщі у вересні середня зарплата зросла майже на 9%.

Як пoвідoмляє Yavp.pl з посиланням businessinsider.com.pl, згідно з новими даними Центрального статистичного управління (GUS), середня заробітна плата в Польщі у секторі підприємств зросла у вересні на 8,7 відсотка і на сьогодні становить 5 841,16 злотих (сума вказана в брутто, тобто без вирахування податків). 

Експерти відзначають, що ріст зарплат частково спричинив гострий дефіцит працівників, у тому числі через проблеми з поверненням до Польщі трудових мігрантів. Відновити ту кількість, яку була до пандемії, так і не вдалося. Відтак роботодавці змушені боротися за працівників, піднімаючи оплату. Інша причина росту зарплат - загальне зростання цін в польській економіці, викликане інфляцією. 

Водночас аналітики підкреслюють, що ця інфляція з’їдає різницю в доходах працівників. З одного боку вони почали заробляти більше, але з іншого - реальна купівельна спроможність населення слабшає. Згідно з новим дослідженням Santander Consumer Bank, вже 40% жителів Польщі вважають, що їхня фінансова ситуація погіршилася.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

У с. Розвадові Стрийського району вантажівка врізалась в АЗС. Відео

Коментар

Блоги

Михайло Цимбалюк

Країна без розвідників

Мирослав Дністрянський

Про модернізацію українського культурного середовища як геополітичну потребу

Наталя Тимчій

Імітація чи навчання: у Львові обурені введенням дистанційного навчання в початковій школі

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: