04.02.2022, 14:09
Сенат Польщі ухвалив резолюцію на підтримку України
Верхня палата польського парламенту (Сенат) у п’ятницю ухвалила резолюцію на підтримку України.
Документ ухвалено одноголосно: за нього проголосували усі 92 сенатори, ніхто не утримався і не проголосував проти, повідомляє кореспондент Укрінформу.
Як зазначається в резолюції, вільна Україна є одним з гарантів безпеки Польщі. Польща була першою країною, яка визнала незалежність України, а польські уряди підтримували стратегічне партнерство між Києвом і Варшавою.
“Сьогодні Україна зіткнулася зі смертельною небезпекою - загрози чергового вторгнення. Відтак дуже важливо, щоб польська влада надійно підтримувала нашого сусіда, адже немає безпечної Польщі без незалежної України”, - наголошується в резолюції.
Як зазначається, Сенат Польщі підтримує надання Україні політичної та фінансової допомоги, постачання зброї, а також участь військових країн-членів НАТО у навчанні українських військових. Підкреслюється, що усі дії, спрямовані проти агресора, мають величезний вплив на моральний дух українського народу.
Як зазначається у документі, Росія зібрала на кордонах України величезну армію, зокрема танки, артилерію, кораблі і бойову авіацію.
“Метою цієї ескалації напруження є дестабілізація Європи. Це може призвести до спалаху найбільшого збройного конфлікту з часів Другої світової війни”, - звертають увагу польські сенатори.
Як зазначається, у 1994 році США, Велика Британія та Росія взяли на себе зобов’язання поважати суверенітет і територіальну цілісність України та утримуватися від будь-яких загроз застосування сили проти її незалежності в обмін на ліквідацію Києвом ядерного потенціалу. Україна виконала свої зобов'язання, але попри це Росія в 2014 році напала на Україну, анексувала Крим і контролює сепаратистів на сході.
“Перед черговим вторгненням Росії Україну беззастережно підтримують Північноатлантичний альянс, ЄС та США. Влада у Києві розпочала стратегічне співробітництво з НАТО в 1997 році, а в 2008 році союзники погодилися на її майбутнє членство. Сьогодні ми стикаємося з випробуванням цієї політики відкритих дверей”, - наголошується в резолюції.
Як зазначається, польський Сенат переконаний у можливості ведення діалогу з Росією. Однак це не може відбуватися в умовах військового шантажу, підриву принципів непорушності кордонів у Європі та гібридних атак на демократичні інституції.
“Умовою цього діалогу є відведення російських військ від українського кордону”, - резюмують польські сенатори в резолюції.
Документ після ухвалення буде опублікований в урядовому віснику “Польський монітор”.
Під час голосування у залі Сенату був присутній посол України в РП Андрій Дещиця. Маршалок Сенату Томаш Гродзький під оплески польських законодавців символічно вручив українському дипломату текст резолюції.
Раніше, 27 січня, Сейм Польщі також ухвалив резолюцію на підтримку України.
Фото - senat.gov.pl
За темою
- Жаданий подарунок забудовникам. Нардеп Гривко зі «Слуги народу» здивував законопроєктом
10.09.2024, 13:51
- "Більш фахові люди очолили міністерства": Михайло Цимбалюк про перестановки в уряді
09.09.2024, 18:12
- Юлія Тимошенко домоглася системних змін у лікуванні поранених захисників і захисниць України
08.09.2024, 17:00
- ВРУ підтримала звільнення Кулеби
05.09.2024, 12:08
- Рада підтримала відставки Малюськи, Стрільця та Стефанішиної
04.09.2024, 15:31
Обговорення
Політика
ТОП
На Львівщині вогонь знищив продуктовий магазин
Україна повернула з полону 49 військових та цивільних: серед них захисники Азовсталі
У Турці на Львівщині п'яний водій наїхав на пішохідку
Викрав гроші та поїхав розважатися: поліцейські Рівненщини розпочали досудове розслідування
У Турці поліцейські затримали водія, який у стані алкогольного сп’яніння наїхав на пішохода
ФОТО
«Туристи» в шльопанцях і «кікіморах»: прикордонники затримали групу порушників на кордоні з Румунією
Відео
рф завдала ракетного удару по Харкову: є десятки поранених
Коментар
Блоги
Михайло Цимбалюк
Суд над «азовцями»: мовчання міжнародних партнерів
Мирослав Дністрянський
КОЛИ Ж СФОРМУВАЛАСЯ УКРАЇНСЬКА НАЦІЯ? І ЯК ДОСЯГТИ ЇЇ КОНСОЛІДАЦІЇ?
Василь Чорний
Громади Волині в умовах воєнного стану