Верхня палата польського парламенту (Сенат) у п’ятницю ухвалила резолюцію на підтримку України.
Документ ухвалено одноголосно: за нього проголосували усі 92 сенатори, ніхто не утримався і не проголосував проти, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Як зазначається в резолюції, вільна Україна є одним з гарантів безпеки Польщі. Польща була першою країною, яка визнала незалежність України, а польські уряди підтримували стратегічне партнерство між Києвом і Варшавою.
“Сьогодні Україна зіткнулася зі смертельною небезпекою - загрози чергового вторгнення. Відтак дуже важливо, щоб польська влада надійно підтримувала нашого сусіда, адже немає безпечної Польщі без незалежної України”, - наголошується в резолюції.
Як зазначається, Сенат Польщі підтримує надання Україні політичної та фінансової допомоги, постачання зброї, а також участь військових країн-членів НАТО у навчанні українських військових. Підкреслюється, що усі дії, спрямовані проти агресора, мають величезний вплив на моральний дух українського народу.
Як зазначається у документі, Росія зібрала на кордонах України величезну армію, зокрема танки, артилерію, кораблі і бойову авіацію.
“Метою цієї ескалації напруження є дестабілізація Європи. Це може призвести до спалаху найбільшого збройного конфлікту з часів Другої світової війни”, - звертають увагу польські сенатори.
Як зазначається, у 1994 році США, Велика Британія та Росія взяли на себе зобов’язання поважати суверенітет і територіальну цілісність України та утримуватися від будь-яких загроз застосування сили проти її незалежності в обмін на ліквідацію Києвом ядерного потенціалу. Україна виконала свої зобов'язання, але попри це Росія в 2014 році напала на Україну, анексувала Крим і контролює сепаратистів на сході.
“Перед черговим вторгненням Росії Україну беззастережно підтримують Північноатлантичний альянс, ЄС та США. Влада у Києві розпочала стратегічне співробітництво з НАТО в 1997 році, а в 2008 році союзники погодилися на її майбутнє членство. Сьогодні ми стикаємося з випробуванням цієї політики відкритих дверей”, - наголошується в резолюції.
Як зазначається, польський Сенат переконаний у можливості ведення діалогу з Росією. Однак це не може відбуватися в умовах військового шантажу, підриву принципів непорушності кордонів у Європі та гібридних атак на демократичні інституції.
“Умовою цього діалогу є відведення російських військ від українського кордону”, - резюмують польські сенатори в резолюції.
Документ після ухвалення буде опублікований в урядовому віснику “Польський монітор”.
Під час голосування у залі Сенату був присутній посол України в РП Андрій Дещиця. Маршалок Сенату Томаш Гродзький під оплески польських законодавців символічно вручив українському дипломату текст резолюції.
Раніше, 27 січня, Сейм Польщі також ухвалив резолюцію на підтримку України.
Фото - senat.gov.pl
За темою
- До Ради внесли кандидатури міністрів освіти, стратегічної промисловості та цифрової трансформації
20.03.2023, 19:35
- Верховна Рада підтримала відставку Шкарлета, Рябікіна і Федорова з посад міністрів
20.03.2023, 16:28
- Шмигаль про заплановані кадрові зміни в уряді: главою Міносвіти призначать Лісового, Мінстратегпрому - Камишина
18.03.2023, 18:19
- Зеленський звільнив голів Луганської, Одеської та Хмельницької ОВА
15.03.2023, 17:35
- Раді пропонують виключити "слугу народу" Безуглу з комітету нацбезпеки і оборони. Вона це пов’язує зі своєю боротьбою
28.02.2023, 16:01
Обговорення
Політика
ТОП
Зґвалтування на Закарпатті: 14-річна дівчинка заявила, що під час слідства її кривдники вільно ходили вулицями і вигукували їй образи
У Києві пролунали вибухи, в області – збиття дронів
Житель Київщини привітав друга салютом – йому світить до 5 років у виправній колонії
На Франківщині чоловік на очах у дітей повісив собаку
У вівторок Львів попрощається з трьома загиблими Героями
ФОТО
Відео

Прикордонники відбили 3 атаки "вагнерівців" у Бахмуті
Коментар
Блоги

Михайло Цимбалюк
Схоже, ООН важко ухвалити рішення, яке визнає, що росіяни не така велична нація, як нам розповідали десятки років

Василь Чорний
Знам’янська територіальна громада в умовах воєнного стану

Мирослав Дністрянський
ПРО ВИЗНАЧНУ РОЛЬ ЄВГЕНА ОЛЕСНИЦЬКОГО В УКРАЇНСЬКОМУ СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНОМУ ЖИТТІ НАПРИКІНЦІ ХІХ – ПОЧ. ХХ ст.