• Головна
 • Новини
 • Що відомо про українця, який нібито готував теракт у Пулавах

12.12.2019, 14:51

Що відомо про українця, який нібито готував теракт у Пулавах

Заарештований Максим С. має 26 років. У Польщі він готував суші, а іслам прийняв невдовзі після розставання з дівчиною.

Про це йдеться в матеріалі tvp.info, пoвідoмляє Yavp.pl. Згідно з даними правоохоронців, громадянин України обмірковував здійснити теракт з використанням автомобіля, начиненого вибухівкою. Такі вибухи готувалися 1 жовтня в Пулавах, а також, ймовірно, в Варшаві.

Журналістам вдалося дізнатися більше про заарештованого Максима С. та подробиці його справи. Виявилося, що чоловікові 26 років, він знався на вибухівках, оскільки пройшов відповідну підготовку під час служби в українській армії. Щоправда, в бойових діях на Донбасі участі не брав.

Попри повідомлення, що українець перебував у Польщі тільки 2 місяці, насправді він проживав тут вже 3 роки. Працював кухарем, а останнім часом був суші-майстром в одному з ресторанів у Пулавах.  

Наприкінці вересня-початку жовтня поточного року колеги з роботи та його співлокатори почали помічати раптові зміни в поведінці Максима С. З неофіційних джерел відомо, що українець пережив душевну травму через розставання з дівчиною й міг піддатися маніпулятивному впливу з боку сторонніх осіб. Невдовзі після цього він почав розповідати, що прийняв іслам  і збирається покарати невірних. Також згадував про своїх знайомих із Варшави, таджиків та чеченців, які, за його словами, мали радикальні релігійні переконання. 

Згідно з новою інформацією, Максим С. планував купити автомобіль Toyota Yaris, а згодом начинити його вибухівкою, заїхати в торговий центр в Пулавах і підірвати його. Крім того, він розглядав можливість вчинити ножову атаку.

Під час обшуків у його кімнаті знайшли кілька ножів, а також шумовий пістолет та набої до нього. Правоохоронці вийшли на слід Максима С. завдяки отриманій інформації від його колег по роботі та співлокаторів, які повідомили про дивну поведінку чоловіка та його небезпечні плани.

Після затримання українця, правоохоронці також допитали його варшавських знайомих і провели у них обшук. Щоправда, нічого підозрілого не знайшли. Після арешту прокуратура хоче направити Максима С. на психіатричну експертизу.

Нагадаємо, йому висунули обвинувачення у підготовці дій, що загрожують життю та здоров’ю багатьох осіб і майну у великих розмірах, а також у погрозах. За це чоловіку загрожує до 5 років позбавлення волі.

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Створено спосіб введення тексту без клавіатури

  Коментар

  Блоги

  Наталя Тимчій

  Вивернуті кишені львів'ян!

  Андрій Вихопень

  Різдв'яний подарунок від Садового - підвищення тарифів на проїзд

  Михайло Цимбалюк

  Нехай смакує різдвяна кутя, приносить радість коляда

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: