09.12.2022, 10:04
СБУ повідомила про підозру ректору Почаївської духовної семінарії УПЦ (МП), який здійснював антиукраїнську діяльність
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази вини керівника Почаївської духовної семінарії в антиукраїнській діяльності. Архієпископ поширював через соцмережі “дописи”, якими принижував національну честь та гідність українців. Також своїми діями він сприяв розпалюванню релігійної ворожнечі та ненависті.
Щоб “розганяти” деструктивний контент, ректор установи використовував анонімний профіль у соцмережі Facebook, а для підготовки своїх “публікацій” користувався наративами російських пропагандистів.
Крім того, під час обшуків за місцем проживання фігуранта і в приміщеннях семінарії правоохоронці виявили літературу, яка повторювала “тези”Кремля щодо внутрішньої ситуації в Україні.
Наразі архієпископу повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками) Кримінального кодексу України.
У СБУ наголошують, що у своїй діяльності дотримуються принципу неупередженості до діяльності будь-якої релігійної конфесії та поважають право кожного громадянина на свободу світогляду і віросповідання, як це визначено Конституцією України.
За темою
- Уночі "Шахед" влучив у будинок радника міністра оборони, чоловік – у лікарні
20.04.2026, 11:35
- "Примари" ГУР показали, як били по російських кораблях в Криму
20.04.2026, 09:45
- Росія атакувала 142 БпЛА, включно з реактивними: ППО знешкодила 113 дронів, є влучання
20.04.2026, 08:21
- У Чернігові затримали 23-річного чоловіка після стрілянини на вулиці
19.04.2026, 22:58
- Побутовий конфлікт став причиною стрілянини у Києві
19.04.2026, 20:32
Обговорення
Суспільство
ТОП
Джипінг у Карпатах завдає серйозної шкоди природі
Стрілянина в Києві: МВС розслідує дії поліції під час теракту
50-річний мешканець Львівщини вистрілив з рушниці в односельця і втік до лісу
Масована нічна атака: ППО збила понад 200 російських дронів
У Львові в ДТП з Tesla постраждали троє дітей
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні
Богдан Козійчук
Про молодіжні ради, закиди та приклад небажання вирішувати проблеми