Співробітники СБ України викрили схему протиправного отримання та збуту інформації з обмеженим доступом з автоматизованих систем митниці ДФС України.
Про це повідомив прес-центр СБ України.
Оперативники спецслужби встановили, що державний інспектор Одеської митниці за посередництва двох мешканців Вінниці налагодив механізм отримання неправомірної вигоди за продаж інформації з обмеженим доступом, що зберігається та обробляється у автоматизованій системі митного оформлення ДФСУ «Інспектор-2006».
За грошову винагороду зловмисники передавали зацікавленим особам відомості про перетин державного кордону транспортними засобами на іноземній реєстрації та персональні дані водіїв.
Співробітники СБУ задокументували кілька фактів збуту зловмисниками службової інформації на загальну суму тридцять тисяч гривень.
Обох посередників правоохоронці затримали у Вінниці відповідно до ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України під час чергової спроби продажу даних. Одночасно на робочому місці затримано державного інспектора.
Наразі вирішується питання щодо повідомлення затриманим про підозру в скоєнні злочинів передбачених ч. 3 ст. 362 та ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України та обрання міри запобіжних заходів.
Тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин справи та притягнення до відповідальності посадовців ДФС можливо причетних до протиправної діяльності.
Заходи із викриття протиправної схеми проводилися співробітниками УСБУ у Вінницькій області під процесуальним керівництвом військової прокуратури Вінницького гарнізону Центрального регіону України.
За темою
- ВАКС визначив заставу для співробітника СБУ у справі про вимагання 150 тис. доларів
17.06.2026, 15:30
- Працівника СБУ підозрюють у спробі «закрити» справу за 150 тисяч доларів — НАБУ
16.06.2026, 12:07
- СБУ викрила агента РФ у Харкові: готував вибухівку для терактів у центрі міста
11.06.2026, 11:07
- СБУ провела обшуки у фігуранта «плівок Міндіча» Василя Веселого
11.06.2026, 08:59
- Затримали чоловіка, причетного до смертельного вибуху посилки на «Новій пошті» в Києві
08.06.2026, 18:58
Обговорення
Події
ТОП
На Львівщині завершили пошуки ймовірного масового поховання поляків – там знайшли останки людей
20 червня: що треба знати про цей день
Буданов відмовився від польського ордена
ЗСУ за добу знешкодили 1240 окупантів і 88 артсистем ворога
Посол України у Польщі теж повертає свою нагороду
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Богдан Козійчук
ERAZMUS+ МОЛОДІЖНІ ОБМІНИ – БІЛЬШЕ, НІЖ МАНДРІВКИ
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні