17.04.2020, 19:35

Росіяни стали негативніше ставитися до України

Якщо в Україні, як і раніше, більшість людей добре ставляться до РФ, то сусіди, навпаки, почали негативно ставитися до наших громадян.

В Україні добре або дуже добре ставляться до Росії 54% громадян, погано або дуже погано - 33%, 13% не визначилися, про що свідчать дані лютневого опитування Київського міжнародного інституту соціології, пише Кореспондент.

Якщо порівнювати результат опитування з вересневим показником 2019 року, ситуація в Україні відносно Росії практично не змінилася.

Ставлення українців до РФ істотно залежить від регіону: на заході країни позитивно ставляться до Росії 39%, в центрі - 47%, на півдні - 68%, на сході - 80%. Більшість тих, хто негативно ставиться до РФ, сконцентровано на заході України (51%), а найменше таких - на сході країни.

Порівняно з вереснем 2019 року, тобто за півріччя, рівень підтримки незалежності України (відсоток тих, хто вважає, що Україна повинна бути незалежною від Росії) залишається незмінним - 90%, цей показник практично не змінюється з 2014 року.

У Росії також провели опитування під керівництвом російської недержавної дослідницької організації Левада-Центр.

Згідно з результатами, в РФ, навпаки, кількість тих, хто добре або дуже добре ставиться до України зменшилася (було 56%, стало 41%). Кількість тих, хто ставиться негативно до України збільшилася (було 31%, стало 47%).

У Росії, порівняно з вереснем 2019 року, збільшилася кількість бажаючих закритих кордонів з Україною (було 23%, стало 26%) і незалежних відносин без кордонів і митниць (було 54%, стало 56%). Зменшилася кількість бажаючих об'єднання в одну державу (було 19%, стало 15%).

КМІС поводив власне всеукраїнське опитування громадської думки з 8 по 18 лютого 2020 року методом особистого інтерв'ю 2038 респондентів, які проживають у 110 населених пунктах усіх регіонів України (крім Криму та непідконтрольних уряду окремих районів Донецької та Луганської областей).

Левада-центр проводив опитування за репрезентативною вибіркою 1600 осіб серед росіян у віці 18 років і старше, в період з 23 по 29 січня 2020 року.

Нагадаємо, згідно з опитуванням, проведеним восени минулого року, ставлення росіян до України різко поліпшилося.

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Вперше за 12 років прикордонний вертоліт приземлився на Зміїному. Відео

  Коментар

  Блоги

  Іван Стецькович

  Про банки і «панамських патріотів»

  Дмитро Снєгирьов

  Кремль вимагає від України імплементації формули Штайнмаєра

  Михайло Цимбалюк

  Нардепи створили міжфракційне об'єднання "Карпати"

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: