• Головна
 • Новини
 • Російські археологи привласнили понад 1 млн кримських артефактів - МінТОТ

29.05.2019, 21:46

Російські археологи привласнили понад 1 млн кримських артефактів - МінТОТ

Для збереження об'єктів культурної спадщини на території окупованого Криму необхідний моніторинг спеціальної місії ЮНЕСКО і оперативне реагування щодо всіх фактів порушень з боку Росії.

Про це в середу в ході круглого столу в Укрінформі сказав заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Юсуф Куркчі.

"Для України критично важливим є забезпечення моніторингу ситуації з культурною спадщиною на території Криму за допомогою спеціальної місії ЮНЕСКО та інших механізмів, забезпечення оперативного реагування на міжнародних майданчиках з фактів порушення щодо об'єктів культурної спадщини, зокрема, фактів проведення розкопок, реконструкцій, вивезення з території Криму об'єктів культурної спадщини ", - вважає Куркчі.

"Необхідний інструмент введення санкцій на рівні міжнародних організацій. Повинна бути створена ситуація, коли участь вчених у наукових заходах на території Криму буде створювати загрозу їх науковій кар'єрі", - зазначив Куркчі.

За його словами, також актуальною є проблема легалізації Росією об'єктів культурної спадщини на території півострова. Куркчі підкреслив, що за російським законодавством, зокрема, були перереєстровані Бахчисарайський історико-культурний заповідник, історико-архітектурний заповідник Неаполь Скіфський, Східно-Кримський історико-культурний музей-заповідник, Ялтинський історико-літературний музей та інші об'єкти культури, на території яких стали можливі незаконні археологічні розкопки. Як зазначив чиновник, з 2014 по 2017 роки було видано понад 90 дозволів на проведення археологічних розкопок на території Кримського півострова.

Заступник міністра підкреслив, що для створення "легальних" підстав для проведення розкопок в Криму російська влада встановила "академічні контакти кримських об'єктів з профільними державними установами культури", в тому числі з державною установою "Ермітаж". При цьому, повідомив Куркчі, значне число розкопок було проведено в рамках реалізації таких інфраструктурних проектів, як будівництво транспортного переходу через Керченську протоку, будівництво магістрального газопроводу, будівництво енергомоста і будівництво так званої траси "Таврида". "Терміни реалізації археологічних розкопок були обмежені термінами робіт проектів. Тільки за час будівництва транспортного переходу через Керченську протоку археологами було видобуто понад 1 мільйон артефактів", - заявив Куркчі.

За його словами, в травні 2019 року інститут археології Російської академічної наук опублікував двотомне дослідження «Крим-Таврида», присвячене результатам розкопок, проведених в 2017-2018 роках. "Фрагменти цього дослідження опубліковані на сайті РАН. Таким чином РФ нарощує темпи проведення археологічних розкопок в Криму, при цьому масштаби, якість і правила проведення робіт в даний час Україна оцінити неможливо", - резюмував Куркчі.

 • ,
 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Відео аварії за участі дитячого омбудсмена Миколи Кулеби

  Коментар

  Блоги

  Василь Чорний

  Альма-матер Сухомлинського та творчі скарби кафедри журналістики

  Мирослав Дністрянський

  Чому після 28 років незалежності Україні знову загрожує втрата державності

  Наталя Тимчій

  Ціна квитка

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: