• Головна
 • Новини
 • Рейтинг ОТГ Львівщини: які й чому найбагатші, а де бракує найнеобхіднішого

27.10.2020, 19:11

Рейтинг ОТГ Львівщини: які й чому найбагатші, а де бракує найнеобхіднішого

Позиції найзаможнішої громади вдалося зберегти Славській ОТГ, а найгірші показники – у Міженецькій ОТГ.

Львівська ОДА оприлюднила новий рейтинг об'єднаних територіальних громад області, який сформували за підсумками фінансових показників дев’яти місяців 2020 року.

 Раніше останню сходинку рейтингу посідала Воле-Баранецька ОТГ, зауважує  Zaxid.net.

До першої десятки рейтингу за різними показниками увійшли Славська, Дублянська, Солонківська, Давидівська, Кам’янка-Бузька, Зимноводівська, Підберізцівська, Мурованська, Нижанковицька та Радехівська ОТГ.

У Славській громаді, яка зберігає свої лідерські позиції тривали час, дохід на одного мешканця становить 13 496,6 грн, що є вищим у 4,4 раза від середнього показника усіх ОТГ області (3024,1 грн). У п’ятірку найзаможніших за показниками доходів також потрапили Солонківська – 7222,9 грн, Давидівська – 5174,9 грн, Підберізцівська ОТГ – 4803,5 грн, Волицька ОТГ – 4718 грн.

«25 ОТГ із 40 мають забезпеченість на одного мешканця власними доходами нижчу від середнього показника усіх ОТГ області», – повідомляють в департаменті фінансів.

Позиції аутсайдерів займають Міженецька, Воле-Баранецька, Луківська, Бабинська, Вільшаницька, Щирецька ОТГ.

Наприклад, у Міжинецькій ОТГ найменші видатки розвитку та капітальні видатки, водночас найбільша частка видатків на утримання апарату чиновників громади. Воле-Баранецькій ОТГ, яка посідала найнижчу позицію у рейтингу за підсумками п’яти місяців 2020 року, вдалося піднятися на одну сходинку догори.

Рейтинг ОТГ Львівщини за підсумками дев'яти місяців 2020 року (клікніть на картинку, щоб збільшити)

Загалом, видатки на утримання апарату чиновників ОТГ з розрахунку на кожного жителя відповідної громади доволі різняться. Наприклад, у Розвадівській ОТГ цей показник є найнижчим - 467,2 грн, а в Солонківській і Волицькій найвищим – 1923 і 2021 грн відповідно.

Найменша частка видатків на утримання апарату до загального фінансового ресурсу громади також у Дублянській ОТГ – 16,8% (середній показник по усіх ОТГ 25,6 %). Водночас у цій громаді один з найвищих показників капітальних видатків і видатків розвитку.

У п’ятьох громадах Львівщини бракує коштів на оплату праці працівників бюджетної сфери. Станом на 1 жовтня найбільше незабезпечені коштами на зарплату бюджетники у Нижанковицькій – 97,8%, Рудківській – 35,7%, Вільшаницькій – 25,3 %, Радехівській - 20,1% та Лопатинській ОТГ – 8,3%.

Високі показники Славської ОТГ, до складу якої входить селище Славське та вісім навколишніх сіл, пояснюються тим, що головним платником податків до бюджету громади є одна з найбільших мереж автозаправних комплексів в Україні ОККО. Її власником є концерн «Галнафтогаз», що належить львівському бізнесменові Віталію Антонову...


 
 • ,
 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Шаблі, шпаги, мечі, ножі вилучили працівники Галицької митниці

  Коментар

  Блоги

  Андрій Вихопень

  Тепер ясно, для чого ввели карантин вихідного дня

  Олександр Ярема

  Відкритий лист до академіка, співавтора Конституції України Ігоря Юхновського

  Мирослав Дністрянський

  Ситуація довкола КСУ показала: Зеленський втримає владу, якщо зуміє розгромити проросійські сили

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: