• Головна
 • Новини
 • Рада закріпила добровільність використання стандартів в Україні

20.09.2019, 15:55

Рада закріпила добровільність використання стандартів в Україні

Верховна Рада України у другому читанні прийняла законопроєкт №1068 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України "Про стандартизацію”, який остаточно закріплює добровільне використання стандартів в Україні.

За прийняття законопроєкту проголосував 291 народний депутат, повідомляє Укрінформ.

“Суть цього законопроєкту полягає в тому, що ми остаточно закріплюємо принцип добровільності стандартів”, - заявила заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Роксолана Підласа, презентуючи законопроєкт.

Відповідно до пояснювальної записки, метою законопроєкту є приведення національної системи стандартизації у відповідність до міжнародної та європейської практики.

Документ також скасовує галузеву стандартизацію, тому протягом 15 років центральні органи виконавчої влади мають право у відповідних сферах діяльності та в межах своїх повноважень перевіряти та переглядати свої галузеві стандарти з метою переведення їх на національний рівень або на рівень підприємств чи скасування.

Також законопроєкт передбачає недопущення погодження проєктів національних стандартів з державними органами та недопущення нормативно-правового регулювання відносин, пов'язаних із розробленням стандартів підприємств, установ та організацій і технічних умов.

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  48-поверховий хмародер загорівся в ОАЕ

  Коментар

  Блоги

  Дмитро Снєгирьов

  Загибель комбата «Луганськ-1» – це прояв боротьби за контрабандні потоки між «ДНР» і «ЛНР»

  Богдан Рабешко

  Візовий центр на Джерельній - люди не можуть отримати ні віз, ні паспортів

  Михайло Цимбалюк

  Проект LIFT – це пошук ефективних чи насмішка з наївних

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: