16.11.2021, 16:59

Рада прийняла закон про критичну інфраструктуру

Верховна Рада ухвалила у другому читанні і в цілому законопроєкт №5219 про критичну інфраструктуру.

За це рішення проголосували 268 нардепів, повідомляє інформаційне управління Апарату ВР, передає Економічна правда.

"Закон визначає правові та організаційні засади створення та функціонування критичної інфраструктури і є складовою законодавства України у сфері національної безпеки", - йдеться у повідомленні.

Закон, зокрема, передбачає створення уповноваженого органу у сфері захисту критичної інфраструктури - центрального органу виконавчої влади зі спеціальним статусом, який забезпечує формування і реалізує державну політику у сфері захисту критичної інфраструктури.

Передбачається, що цей орган буде здійснювати функціональне управління нацсистемою захисту критичної інфраструктури і забезпечуватиме координацію діяльності міністерств та операторів критичної інфраструктури з питань забезпечення стійкості та захисту таких об'єктів.

Також документом передбачена незалежна зовнішня оцінка діяльності уповноваженого органу шляхом проведення Рахунковою палатою щорічного зовнішнього аудиту його діяльності.

"Незалежна зовнішня оцінка діяльності системи захисту критичної інфраструктури здійснюється один раз на три роки Рахунковою палатою у визначеному нею порядку на підставі міжнародних стандартів оцінки", - доали в Раді.

Джерела фінансового забезпечення робіт і заходів із забезпечення захисту критичної інфраструктури - кошти державного і місцевих бюджетів, власні кошти суб'єктів господарювання, кредити банків, кошти міжнародної технічної допомоги та інші джерела, не заборонені законодавством.

Закон також включає до основних функцій Національної гвардії охорону об'єктів критичної інфраструктури, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів.

"Закон передбачає парламентський контроль у сфері захисту критичної інфраструктури. Контроль за дотриманням законодавства при здійсненні заходів із забезпечення у сфері захисту критичної інфраструктури здійснюється Верховною Радою в порядку, визначеному Конституцією", - додали у парламенті.

Крім цього, закон передбачає громадський нагляд сфері захисту критичної інфраструктури.

"Право громадського нагляду реалізується українцями через громадські об’єднання, членами яких вони є, через депутатів місцевих рад, особисто шляхом звернення до Уповноваженого ВР з прав людини або до державних органів у порядку, встановленому Конституцією", - пояснили в Раді.

Відповідно до закону, доступ до інформації у сфері захисту критичної інфраструктури для реалізації громадського нагляду здійснюється у порядку, передбаченому ЗУ "Про доступ до публічної інформації" і може бути обмежений виключно У "Про державну таємницю".

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Бійка у Львівській районній раді. Відео

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  2021 – це був рік непростих викликів перед українським суспільством

  Василь Чорний

  Про перший рік "Батьківщини" у Самбірській райраді

  Богдан Рабешко

  Задовбали! Переворот...

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: