• Головна
 • Новини
 • Рада ліквідувала Нацкомфінпослуг та скасувала закон про іпотеку

12.09.2019, 15:33

Рада ліквідувала Нацкомфінпослуг та скасувала закон про іпотеку

Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає ліквідацію Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, та передачу її повноважень до НБУ та Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

За закон №1069-2 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг" за основу і в цілому проголосувало 296 депутатів, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Цей законопроєкт значно покращує умови регулювання та нагляду за фінансовими установами. Ми дозволили функціонування так званих фондів фінансування будівництва та фондів операцій з нерухомістю разом з банками. У попередній версії ці фонди мали припинити своє функціонування з 1 січня 2020 року, зараз ми залишили цю можливість банкам до моменту виконання повністю їх зобов'язань", - сказав народний депутат Олександр Дубінський, представляючи законопроєкт у Верховній Раді.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроєкту, скорочується кількість регуляторних та контролюючих органів на ринках небанківських фінансових послуг шляхом розподілу функцій Нацкомфінпослуг між іншими органами, що здійснюють державне регулювання ринків фінансових послуг.

Повноваження Нацкомфінпослуг у частині регулювання та нагляду у системі накопичувального пенсійного забезпечення, регулювання та нагляду за функціонуванням фінансово-кредитних механізмів і управлінні майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю передаються до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Решту повноважень пропонується передати до Національного банку України.

Крім того, з метою усунення надмірного регулювання пропонується скасувати Закон України «Про іпотечне кредитування, операції з консолідованим іпотечним боргом та іпотечні сертифікати» та Декрет Кабінету міністрів «Про довірчі товариства».

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Пожежа у будинку колишньої голови Нацбанку Гонтаревої – відео

  Коментар

  Блоги

  Мирослав Дністрянський

  На цей час зустріч на найвищому рівні між Україною та Росією не потрібна і ось чому

  Андрій Вихопень

  Коли почнуть валитися старі будинки у Львові - це питання тільки часу

  Михайло Цимбалюк

  Для кожного з нас Іван Франко – це символ невтомної праці та віри в українство!

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: