• Головна
 • Новини
 • Рада дружно декриміналізувала фіктивне підприємництво

18.09.2019, 12:55

Рада дружно декриміналізувала фіктивне підприємництво

Верховна Рада ухвалила закон "Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо зменшення тиску на бізнес".

За ухвалення відповідного рішення проголосували 347 народних депутатів при мінімально необхідних 226, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Цим законом декриміналізується фіктивне підприємництво. Так, ухвалений закон виключає з Кримінального кодексу статтю 205, відповідно до якої визначалося кримінальне покарання за створення або придбання суб'єктів підприємницької діяльності з метою прикриття незаконної діяльності або здійснення заборонених видів діяльності.

Фіктивне підприємництво каралося штрафом від 30 тисяч до 60 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (НМДГ), тобто від 510 тис. грн до 1 млн 20 тис. грн, або арештом до півроку чи обмеженням волі до двох років. За повторне порушення штраф становив від 50 тисяч до 100 тисяч НМДГ (від 850 тис. грн до 1,7 млн грн).

У пояснювальній записці до законопроєкту при цьому наголошується, що наявність кримінальної відповідальності за фіктивне підприємництво є одним із способів тиску на бізнес в Україні. Адже окрім самого факту наявності кримінальної відповідальності за вказане діяння, контрольні органи використовують вироки і матеріали досудового розслідування як доказову базу під час притягнення до фінансової відповідальності за порушення норм податкового законодавства.

Авторами закону є група народних депутатів із фракції "Слуга народу". Президент визначив його як невідкладний.

Цей закон набуває чинності наступного дня після його опублікування в найближчому номері парламентської газети "Голос Україні".

Нагадаємо, 10 вересня Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт №1080 "Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо зменшення тиску на бізнес".

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Біля Полтави сталися сутички правоохоронців з мітингувальниками, що проти розміщення евакуйованих

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  Що робити з Львівським аеропортом?

  Наталя Тимчій

  Могильники Львівської агломерації

  Іван Стецькович

  Про газ, телевізор і не лохів

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: